ISSN 1337-8481

pondelok, 27. mája, 2024

Pred základnou školou J.A. Komenského dnes Mestskí policajti usmerňovali dopravu pre bezpečnejší prechod detí do školy

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Mestská polícia Sereď / Dnes sme pred základnou školou na Komenského ul. chceli vytvoriť bezpečnejší prechod detí do školy.

Nakoľko pred bránou školy vodiči vykladajúci deti vždy vytvárali 3 odstavné pruhy na vykladanie detí, musíme pristúpiť k organizácii dopravy tým, že vytvoríme dočasne jeden jazdný pruh, kde vodiči môžu medzi kuželmi zastaviť, vyložiť dieťa a plynule odísť bez toho, aby nejaké iné vozidlo zrazilo jeho dieťa. Vodiči, ak budú voči sebe ohľaduplní, postoja s vozidlom a počkajú na vodiča pred sebou, tak bez väčších ťažkostí sa dopravná situácia ako tak pred školou ukľudní.

Pred takouto organizáciou vodiči nerešpektovali žltú čiaru (ZÁKAZ ZASTAVENIA) zastavili na nej, druhé vozidlo zastavilo v strede a tretie zastavilo za odparkovanými vozidlami na parkovisku. Ďalšie vozidlá parkovali vpravo pred rodinným domom, čím opäť ohrozovali prechádzajúcich chodcov! Deti vyskakujúce z vozidiel takto prebiehali medzi vozidlami.

V dohľadnej dobe tu vznikne vodorovné dopravné značenie, ktoré bude určovať jeden jazdný pruh, bude osadený spomaľovač pred prechodom pre chodcov, osadíme vpravo stĺpiky, aby vodiči nemohli ísť parkovať pred rodinný dom a dopravným značením sa zakáže vjazd vozidiel od smeru garáží. Mestská polícia sa bude ďalej venovať usmerňovaniu dopravy v tomto úseku.

– – –

Pozn. redakcie: Podrobnú reportáž s videozáznamom pripravujeme. Bude uverejnená v ďalšom článku hneď po spracovaní.

zdroj: Mestská polícia Sereď Fb

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Radšej keby kontrolovali prechod deti cez priechod pre chodcov pri starej pekárni a nie komplikovať už komplikovane. Palec hore za dobru robotu.

  2. akurat ta jedna hliadka sa nemoze roztrhat, ked bude niekde, nebude zase inde, tych priechodov je v seredi az az. Pamatam si davnejsie ako sa robili nejake hliadky seniorov, nejako dlho nevydrzali xD keby dochodci namiesto klebetenia a postavania pri domoch (urcite ich bolia nohy) a cinziakoch pomohli detom prechadzat cez cestu na viacerych miestach, to by realne pomohlo

  3. a este k tomu dodam, ze keby rodicia nevozili deti az pomaly na schody skoly autom a pri tom ohrozvali ostatnych, tak by sa nemuselo toto riesit pred skolou. Rano je tam totalna tlacenica, lebo rodic nemoze ist z domu o 5 minut skor, zaparkovat pri najblzsom cinziaku alebo na bocnej ulicke a PESO prejst s dietatom ku skole (ak sa boji dieta poslat 100 m same), nedajboze by sa zadychal

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img