ISSN 1337-8481

nedeľa, 16. júna, 2024

Sociálne siete ovládli svet aj deti. Polícia šíri osvetu na školách. Nevynechala ani školu v Seredi.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM|  Tento týždeň sme sa špeciálne venovali deťom a bezpečnému internetu.

Preventisti v rámci celého Trnavského kraja rozprávali s deťmi o rizikách spojených s internetom, zdieľaní sukromia, fotiek, plnením rôznych výziev a riešili s nimi aj sexuálnych predátorov, ktorí číhajú pod prezývkami na deti.

DETI SA NAJSKÔR SMIALI, POTOM IM TO DOŠLO. ZMENIŤ FOTKU NIE JE LEN NEFÉR

V škole v Seredi si deti zahrali interaktívnu hru, pri ktorej mali zosmiešniť obrázok, hecovali sa v triede, čo majú dokresliť na tváre. Napokon im preventistka vysvetlila, že to môže byť práve ich fotka, ktorú si dajú na net a niekto ju takto môže zosmiešniť a šíriť to ďalej.

Spolu si zahrali aj hru Skrývačka.
Ide o súbor štyroch videí, ktoré upozorňujú hlavne mladých ľudí, ale aj ostatných požívateľov internetu, aby na sociálnych sieťach o sebe nezverejňovali súkromné informácie, prípadne ich neposielali cudzím osobám.

V Senici si spolu premietli video SAY NO, ktoré je zamerané na budovanie povedomia o fenoméne sexuálneho zneužívania detí, sexuálneho vydierania a detskej pornografie na internete. S preventistkou si prešli aj základnú listinu detských práv na internete.
Na tému bezpečného internetu diskutovali aj žiaci 5. a 6. ročníka na Základnej skole v Jaslovských Bohuniciach.

VENUJTE SA DEŤOM AJ V TEJTO OBLASTI
Veková hranica sa stále znižuje a so sociálnymi sieťami a internetom začínajú naše deti už v útlom veku.
Pripravme ich spoločne, aby sa aj tu cítili v bezpečí.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img