ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. apríla, 2024

„Podnikateľ“ pobral od zákazníkov zálohy za viac ako 300 000 Eur, ale balkóny im nezasklil

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM|  Krajský vyšetrovateľ podal vo veci 132 podvodov návrh na podanie obžaloby. 39 ročný konateľ firmy na zasklievanie zostáva do rozhodnutia súdu vo väzbe.

OBETE PRIPRAVIL O VIAC AKO 300 000 €
Polícia vykonala rozsiahle vyšetrovanie, ktoré zahŕňalo nielen množstvo operatívnej práce a zadovažovania dôkazov, ale aj veľký počet výsluchov svedkov a poškodených. Na základe vykonaných procesných úkonov vyšetrovateľ obvinil „podnikateľa“ z celkovo 132 skutkov podvodu. Poškodených mal svojim konaním pripraviť o viac ako 300 000 eur.

ZÁLOHY BRAL ALE BALKÓNY NEZASKLIL
Muž z okresu Skalica mal pred potenciálnymi klientmi vystupovať ako konateľ firmy zaoberajúcej sa najmä zasklievaním balkónov, terás a montážou prístreškov. Od svojich zákazníkov mal po spísaní zmluvy o dielo požadovať zálohu vo výške približne polovice z celkovej dohodnutej sumy. Tá bola údajne potrebná na počiatočné náklady spojené s dodávkou a montážou materiálu. Práce však nezrealizoval a na naliehanie oklamaných zákazníkov nereagoval. Muž sa začal zatajovať a vyplatenú zálohu klientom nevracal.
Veľká časť jeho „obetí“ boli osoby v dôchodcovskom veku. Ani od nich sa neštítil pýtať zálohy za prácu vo výške aj niekoľko tisícok eur. Svoje služby ponúkal zákazníkom aj mimo Trnavského kraja.

Policajti muža obvinili z obzvlášť závažného zločinu podvodu. V zmysle zákona mu môže hroziť trest odňatia slobody až na 15 rokov. Obvinený muž je vo väzbe.

Ilustračné foto, zdroj: internet

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Šikovný chalan.
    Vy sa mu divíte?
    Veď to tu robil a možno aj robí každý druhý .A skoro nič za to.Stačí olutovať.Ale aby som bol objektívny tak treba povedať,že sa oje….a všade na svete.
    Základ je nenaletieť.

  2. Kvitujem s Vami mladý muž, ten čo písal 1) komentár a Vážený čo ste písal ten 2) komentár určite by ste nechal tak, kebyže máte prísť o nemalé peniaze však? A najradšej si to urobil sám hehe, základ nenaletieť je ten, že by som ho prinútila inak vyplatiť tie dlžoby ešte aj s penále keď sa chce tak dobre mať…

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img