ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Pátrací tím zo Slovenska má za sebou prvé úspechy pri hľadaní osôb v Turecku postihnutom zemetrasením

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

MV SR |MM| Pätnásť záchranárov vyslaných Slovenskou republikou v týchto dňoch operuje v najväčšom meste provincie Hatay – Antiochia (Antakya). V južnej časti mesta hľadajú  pod ruinami budov takmer 20 hodín denne a pri teplotách mínus osem stupňov Celzia.

Skupine sa počas minulej noci podarilo zachrániť dve dospelé osoby a jedno dieťa.

Lokalizovali taktiež skupinu zavalených osôb, na vyslobodení ktorých sa pracuje. 

Prehľadávanie ruín domov

Komunikáciu s pátracím tímom komplikuje nedostatok pohonných hmôt, ktorými sú prevádzkované elektrické generátory či ohrievače. Silné zemetrasenie totiž zdecimovalo takmer celú energetickú infraštruktúru. 

Prehľadávanie ruín domov

Postihnutým oblastiam stále chýba množstvo humanitárneho materiálu. Turecko požiadalo prostredníctvom CECIS (Common Emergency Communication and Information System) o elektrocentrály, stany, postele, ale aj náradie.

Odchod na miesto katastrofy

Na Slovensku v súčasnosti vyhodnocujeme možnosti. Zvažuje sa okrem iného urgentné poskytnutie prebytočného materiálu modulu MUSAR pre preživších prírodnej katastrofy. 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img