ISSN 1337-8481

utorok, 18. júna, 2024

Projekt Domu kultúry – Mestského múzea „Dialóg poznávania hmatom“

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Dom kultúry v Seredi získalo dotáciu v sume 15 000 eur na projekt, ktorý pomôže zdravotne znevýhodnenej skupine nevidiacich a slabozrakých. Projekt bude realizovaný v Mestskom múzeu v Seredi, ktoré pripravilo projekt pod názvom „Dialóg poznávania hmatom“ po dôkladnom prieskume kultúrneho života znevýhodnených skupín v regióne počas rokov 2020 – 2022.

„Cieľom projektu je prispôsobiť statickú pamäťovú inštitúciu špecifickým požiadavkám všetkých návštevníkov bez ohľadu na hendikep a sprístupniť im poznávanie kultúrneho dedičstva. Aplikovaním inovatívnych prvkov prostredníctvom moderných technológií sa umožní týmto skupinám vzdelávať sa a spoznávať kultúrne dedičstvo v regióne,“ uviedla vedúca múzea Mária Diková.

Projekt sa realizuje vďaka finančnej podpore Nadácie SPP v rámci Programu podpory partnerstiev. Nadácia vytvára spoluprácu s organizáciami, ktorých projekty prispievajú k ochrane zdravia, prispievajú ku skvalitneniu života znevýhodnených osôb, podporujú vzdelávanie, dobrovoľníctvo a regionálny rozvoj. Projekt bude v mestskom múzeu zrealizovaný do konca februára 2023 a to spoločnosťou SORTEC EUROPE, s.r.o. Bratislava, ktorá vyšla víťazne z verejného obstarávania. Predmetom projektu je vodiaca línia, reliéfna mapa vrátane 3D modelu Mestského múzea v Seredi a hlasové komentovanie v mp3 formáte.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img