ISSN 1337-8481

nedeľa, 16. júna, 2024

Jeden klik ju stál 3 100 Eur. Dokedy bude polícia musieť upozorňovať na online podvody?

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

40-ročná žena vykonala neúspešnú transakciu prostredníctvom platobnej karty. Pod zámienkou aktivovania nového systému z dôvodu opätovného používania platobnej karty, vylákal neznámy páchateľ od poškodenej bankové údaje, ktoré poškodená zadala cez link doručený e-mailom.

Prihlásenie do internetbankingu verifikovala cez kód, zaslaný SMS správou na jej mobil. Všetko vyzeralo byť v poriadku. Lenže! Zistila, že bez jej vedomia a súhlasu zmizlo z účtu 3.100,- €.

Vyšetrovateľ v tomto prípade začal trestné stíhanie pre prečin podvod.

RADY POLÍCIE
➡️ s maximálnou opatrnosťou overovať stránky kde sa zadávajú údaje z platobných kariet
➡️ overovať platobné brány, na ktoré sa pri platbách zadávajú údaje z platobných kariet
➡️ údaje z kariet zadávať len u overených obchodníkov
➡️ nezasielať bezpečnostné kódy z banky cudzím osobám
➡️ uprednostniť osobnú platbu a odber

Opatrnosti nie je nikdy dosť, nedajte sa oklamať podvodníkmi!

zdroj: Polícia SR

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img