ISSN 1337-8481

pondelok, 27. mája, 2024

Hodová Trojkráľová súťaž dobrovoľných hasičských zborov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Dobrovoľný hasičský zbor Gáň usporiadal dňa 14. januára HODOVÚ TROJKRÁĽOVÚ HASIČSKÚ SÚŤAŽ. Tento rok sa konal už piaty ročník obľúbeného podujatia určeného nielen pre hasičov ale aj pre širokú verejnosť.

Súťaže sa zúčastnilo 14 družstiev, z toho jedenásť  mužských a tri ženské. Jedna z organizátoriek Veronika Blahová uviedla, že sa súťažilo v požiarnom útoku. „To znamená, že siedmi členovia družstva museli v čo najkratšom čase pozapájať všetky hadice a vybehnúť s nimi k terču, ktorý museli v čo najkratšom čase trafiť. Súťaž v takomto období je zaujímavá tým, že sa členovia nezľaknú vody a niektorí ostanú i v takejto zime do pol pása mokrí.“

Po ukončení súťaže nasledovalo vyhodnotenie, kde víťazné družstvo získalo putovný pohár.

Ako aj po minulé roky aj tento ročník bol spojený s tradičnou hasičskou zabíjačkou. Nechýbali špeciality ako hurky, kaša, tlačenka a iné dobroty. Všetkých zahrial horúci punč a čajík.

Dobrovoľné hasičské zbory pôsobia popri štátnych orgánoch v oblasti ochrany pred požiarmi. Ich úlohou je protipožiarna prevencia, ochrana života a zdravia občanov, ako aj ochrana súkromného a obecného majetku pred škodami spôsobenými ohňom. Tiež sa pravidelne podieľajú na kultúrno-spoločenských aktivitách obce, či reprezentácii na rôznych súťažiach.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img