ISSN 1337-8481

pondelok, 27. mája, 2024

Vianočný predaj rýb

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

V niektorých domácnostiach sú prípravy na Vianoce v plnom prúde. Vo väčšine rodín nesmie na štedrovečernom stole chýbať na tanieri ryba. Najobľúbenejšou je v slovenských domácnostiach kapor, no bokom neostáva ani pstruh, losos či zubáč. V Seredi začal vianočný predaj rýb v rybárskom dome na Čepenskej ulici 16. decembra a potrvá do 23. decembra 2022. Otváracie hodiny sú pondelok až sobota: od 8,00 – do 18,00 hod., nedeľa: od 8,00 – do 12,00 hod. Informácie a objednávky na tel. čísle: 0948 052 263.

O šupináčov je tu vždy veľký záujem. Ryba je totiž na Slovensku jedným zo symbolov Vianoc. Zakúpiť si ich môžete v tejto cenovej ponuke:

kapor živý – 5,80 eur/kg, sumec živý – 13,50 eur/kg, pstruh dúhový živý (na objednávku) – 7,50 eur/kg, losos filet chladený – 24,50 eur/kg, losos filet údený – 32 eur/kg, tuniak steak chladený – 18 eur/kg, žralok ostroun (mrazený) – 10 eur/kg.

Seredčania si živé ryby môžu zakúpiť aj pred vybranými obchodnými domami. Živý kapor by ale nemal plávať vo vašej vani viac ako 2 dni, chlórovaná voda mu totiž neprospieva. Znalci odporúčajú zabiť kapra do 48 hodín od jeho nákupu. Spracovaná ryba bez vnútorností vydrží v chladničke čerstvá pri teplote 0 až 4 °Celzia bez problémov až 48 hodín. Povera hovorí, že šupiny z kapra vložené pod obrus na štedrovečernom stole zabezpečia, aby sa peniaze v rodine počas budúceho roka rozmnožili. Ak si dáte po skončení večere šupinku do peňaženky, budete mať celý rok dostatok peňazí.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
Predchádzajúci článok
Ďalší článok
spot_img