ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

Zníženie a odpustenie poplatku za komunálny odpad za rok 2022: požiadajte si oňho do 30. januára

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Oddelenie životného prostredia MsÚ Sereď / 9. DEC 2022 /    Správca dane mesto Sereď upozorňuje poplatníkov miestneho poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady, že novelou zákona o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady účinnou od 1.11.2022 bola upravená možnosť uplatnenia si nároku na zníženie a odpustenie poplatku. Po novom je poplatník povinný svoj nárok na zníženie, resp. odpustenie poplatku uplatniť najneskôr do 30 dní po skončení zdaňovacieho obdobia, inak nárok na zníženie, resp. odpustenie zaniká.

To znamená, že poplatníci, ktorí si chcú uplatniť nárok na zníženie poplatku za rok 2022 z dôvodu, že sú držiteľmi preukazu ZŤP alebo poberateľmi dávky v hmotnej núdzi, resp. si chcú požiadať o odpustenie poplatku z dôvodu, že sa viac ako 90 dní v zdaňovacom období roku 2022 nezdržiavali na území mesta Sereď majú možnosť tak urobiť najneskôr do 30.1.2023. Na žiadosti podané po tomto termíne správca dane nebude prihliadať.

Nárok na zníženie alebo odpustenie poplatku za zdaňovacie obdobie roku 2023 si môže poplatník uplatniť kedykoľvek v jeho priebehu, najneskôr však do 30.1.2024. Pre viac informácií môžete správcu dane kontaktovať na tel. č. 0948 340 037, mailovej adrese – lucia.opatova@sered.sk alebo osobne na MsÚ Sereď, kancelária č. 4A.

 

zdroj: Mesto Sereď

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img