ISSN 1337-8481

nedeľa, 16. júna, 2024

V okrese Galanta riešili za hodinu štyri udalosti s chodcami. Traja chodci boli opití

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM| „Nehodová hodinka“ v okrese Galanta a to počas celokrajskej špeciálnej kontroly v doprave. Dopravní policajti zasahovali pri nehodách po 17. 00 h 2 krát v meste Sereď, v Sládkovičove aj v Dolných Salibách.

Zo 4 dopravných nehôd nakoniec 3 skončili ako škodové udalosti. Vo všetkých prípadoch zavinili situáciu na ceste chodci. 3 z nich mali pozitívnu dychovú skúšku na alkohol.

➡️Sereď – 17. 16 h dopravná nehoda na Ulici M. R. Štefánika došlo pri kostole k zrážke medzi osobným autom a chodcom. Pri nehode sa zranila chodkyňa, ktorá mala pozitívnu dychovú skúšku na alkohol 0,72 mg/l, čo je vyše 1,5 promile alkoholu v dychu

➡️Sládkovičovo – 17.18 h škodová udalosť pred kostolom medzi osobným autom a opitým chodcom, ktorú zavinil chodec

➡️Dolné Saliby – 18.03 h – škodová udalosť medzi autom a chodcom. Muž mal hlavou naraziť do čelného skla, na mieste mu policajti namerali v dychu 2,48 promile.

➡️Sereď – 18.15 h – škodová udalosť pri hoteli Hutník. Škodová udalosť medzi autom a chodcom. Vodič aj chodec mali negatívne dychové skúšky na alkohol. Udalosť bola zavinená zo strany chodca.

V D.STREDE ZRAZILA DODÁVKA CHLAPCA
Aj v ďalšom okrese zasahovali policajti pri nehode s 11 ročným cyklistom.
Dopravnú nehodu riešia ako prečin ublíženia na zdraví. 24 ročný vodič dodávky si pri vychádzaní z vedľajšej ulice pravdepodobne nevšimol neosvetleného 11 ročného cyklistu, ktorý išiel po hlavnej ceste.
Chlapec nestihol zareagovať a narazil do ľavej prednej časti auta. Pri nehode školák utrpel zlomeninu zápästia. Pri nehoda polícia alkohol u vodičov nezistila.

CHODCI A CYKLISTI, CHCEME VÁS VIDIEŤ
Apelujeme nielen na motorových, ale aj nemotorových účastníkov, aby na cestách zvýšili svoju opatrnosť.
Chodci a cyklisti, myslite na to, že v zimnom období prichádza stmievanie skôr, a preto nepodceňujte dostatočné osvetlenie a reflexné prvky.
Vodiči nezabúdajte, že aj napriek zhoršenému počasiu sa na cestách aj naďalej pohybujú chodci aj cyklisti, preto zvýšte pozornosť a snažte sa predvídať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Chodec je najspostejší účastník cestnej premávky oblbnutý médiami, že má na priechode pre chodcov absolútnu prednosť. Toto masírovanie mozgov im stačí na to, aby stratili akýkoľvek pud sebazáchovy a posledné zvyšky opatrnosti. Len hlupák sa nechá na priechode pre chodcov zraziť, pretože si nedá ani tú námahu, aby si dal dole klapky z očí a pozrel sa aspoň vľavo. Druhé miesto obsadili neosvetlení cyklisti.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img