ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Nové cestovné poriadky prímestských autobusových liniek

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

V nedeľu 11. decembra 2022 vstupujú do platnosti nové cestovné poriadky prímestských autobusových liniek, ktorých objednávateľom je Trnavský samosprávny kraj. Zmeny sú navrhnuté tak, aby korešpondovali s úpravou grafikonu vlakovej dopravy. V procese ich prípravy boli akceptované aj návrhy a pripomienky verejnosti. O zmene informuje Trnavská župa, ktorá do úprav zapracovala aj návrhy verejnosti. Ľahšie a výhodnejšie budú cestovať najmä pravidelní cestujúci.Úpravy sa týkajú zlepšenia prípojov autobusov k vlakom v menších i väčších prestupných uzloch po celom kraji, ako aj jazdných časov jednotlivých liniek a spojov.

Trnavská župa ďalej informuje občanov, že od 1. januára 2023 vstúpi do platnosti zónové členenie kraja. Cestujúci si tak budú po novom vyberať aj tarifné zóny, v rámci ktorých cestujú. Každá zastávka leží v niektorej zo zón. K dispozícii bude aj takzvaný celosieťový lístok, na ktorý bude možné cestovať neobmedzene na všetkých linkách.

Do platnosti prichádzajú aj predplatné cestovné lístky, ktoré sú oproti jednorazovým lístkom cenovo výhodnejšie. Cestujúci si budú môcť zakúpiť 7, 30, 90 a 365-dňový predplatný lístok. V prvom roku sa budú predávať so zľavou a dostupný bude aj 180-dňový predplatný lístok pre študentov za zvýhodnenú cenu. Jednorazové lístky ostávajú v predaji, no ich cena stúpne o 20 %. Nosičom PCL bude dopravná čipová karta, ktorú môžete použiť na prepravu v rámci verejnej prímestskej dopravy u ktoréhokoľvek poskytovateľa verejnej prepravy na Slovensku registrovaného v systéme https://dopravnypas.sk/. Cestujúci, ktorí už takúto kartu majú, budú mať možnosť zakúpiť si predplatný cestovný lístok jednoducho online cez e-shopy na stránkach dopravcov alebo v ich predajniach. Opakovaný nákup lístkov bude okrem e-shopu a predpredaja, možný aj priamo u vodiča autobusu. V prípade záujmu o vybavenie novej čipovej karty je potrebné navštíviť predajné miesta dopravcov. (zdroj: TTSK )

Čas odchodu prímestských autobusov nájdete na webových stránkach dopravcov ARRIVA Trnava, SAD Dunajská StredaSKAND Skalica.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img