ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

Krojovaná batôžková zábava

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Po dlhých dvoch rokoch zorganizoval v sobotu 26. novembra Obecný úrad v spolupráci s Farským úradom v Pate ďalší ročník tradičnej Katarínskej krojovanej batôžkovej zábavy. Batôžkovej preto, že kto si čo priniesol v batôžku, to konzumoval. A tak sa stoly prehýbali všakovakými dobrotami. Jedni mali na stole lokše s pečenou kačkou, iní zas klobásy, či tlačenku a slaninu …. Nechýbali však ani pagáče, osúchy, obložené chlebíčky, zákusky a rôzne sladkosti. Navyše bol pre všetkých pripravený výborný kotlíkový guláš.

O kultúrny program sa postarali deti z folklórneho súboru Studienka z Paty a do tanca a spevu hrala folklórna skupina Malženičan z Malženíc a Ľudová hudba Čerešienka z Brezna.

Súčasťou programu bula aj bohatá tombola pre deti i dospelých.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Vsetci ucinkujuci boli super. Ah nasa miestna spevacka hviezdicka Margaretka Hrotikova, ktora si zaspievala nase patanske piesne. Bolo super, ze bolo vela deti. Nech vidia ako sa da zabavit, ako to bolo niekedy a verme, ze tradicie sa aj v dnesnej dobe zachovaju. Aj cdaka takymto zabavam.
    Vdaka

  2. Pekna tradícia – tlieskam

    Dúfame, že pán starosta bude mať po zábave ešte aj chuť odstrániť nelegálne skládky tvorené z jeho súhlasom
    1. V obci prebehla rekonštrukcia Majerskej ulice a odpad skončil navozený na starej Seredskej ulici v hrádzi kúsok od zberného dvoru( obsahuje stavebný odpad ako betón a asfalt )
    2. V obci prebieha výstavba kanalizácie, odpad končí na konci ulice Hájska, časť Dolinky pri diaľnici ( obsahuje stavebný odpad betón a asfalt)

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img