ISSN 1337-8481

nedeľa, 16. júna, 2024

Seredský spolok zimných plavcov na celoslovenskom stretnutí otužilcov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Trnavskí bílí medvedi zorganizovali v obci Dolné Dubové 8. ročník celoslovenské stretnutie otužilcov. Okrem spoločného kúpania vo vodnej nádrži boli na programe preteky štafiet klubov o dĺžke 4×100 m. Celkový počet kúpajúcich sa vyšplhal až na 202 účastníkov. Teplota vzduchu bola 15 st.C a teplota vody 10 st. C. Stretnutia sa zúčastnili aj členovia Seredského spolku zimných plavcov.

Otužilci zo Serede sa počas zimných mesiacov spoločne stretávajú každú nedeľu v campingu a to za každého počasia. Spoločné ale aj individuálne plávanie v ľadových vodách Váhu im prináša osoh pre organizmus. Zimní plavci vedia, že ak sa k takémuto cielenému otužovaniu človek odhodlá, posilňuje si imunitný systém, zlepšuje celkovú telesnú zdatnosť a odolnosť organizmu, zvyšuje obranyschopnosť proti rôznym ochoreniam a infekciám. Ak sa aj choroba dostaví, podľa skúseností otužilcov máva oveľa ľahší a rýchlejší priebeh. Milovníci chladu lepšie znášajú teplotné výkyvy počasia, údajne nepoznajú alergie, stres, depresie ani problémy so spánkom.

Víťazom štafetového plávania v Dolnom Dubovom sa z desiatich prihlásených družstiev napokon stalo družstvo STU Trnava s časom 8:45 min., striebornú priečku obsadili Otužilci a zimní plavci z Podhradského mora s časom 9:20 min. a bronzovú medailu si odnieslo družstvo Vitale so sídlom v Trnave. Seredský spolok zimných plavcov sa umiestnil na ôsmom mieste s časom 14:10 min.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img