ISSN 1337-8481

sobota, 22. júna, 2024

Sereď buduje prvé uzamykateľné stojiská na odpady

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Mestský úrad / Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MÚ a projektov mesta /

Aktuálne môžu obyvatelia sídliska na Námestí Slobody sledovať obnovu svojich starých stanovíšť na smeti. Mesto tu na svoje náklady buduje prvé dve uzamykateľné kontajnerové klietky. Cieľom je zamedziť znečisťovaniu priestranstiev v okolí zberných nádob, lepšia čistota sídliska a v neposlednom rade aj vyššia miera vyseparovania jednotlivých druhov odpadov. 

Jedná sa o stanoviská číslo jedna a číslo dva, teda prvé dve v meste v poradí. „Aj keď projektová dokumentácia pôvodne rátala s väčším počtom nových stojísk, ceny materiálov medzičasom narástli do takej miery, že z pôvodne plánovaných piatich stojísk sa do rozpočtu podarilo zmestiť len dve. Projekt ráta aj s príjemným edukatívnym vizuálom stojísk. Na záver budú totiž predné steny stojísk umelecky dotvorené žiakmi z dvoch mestských základných škôl,“ vysvetlila Zuzana Slahučková, referentka komunikácie mesta.

Niekoľko zamykateľných stojísk už v Seredi slúži obyvateľom mesta, a to na sídlisku Meander. „Tieto klietky vybudoval buď developer, alebo si ich zaplatili samotní obyvatelia z vlastného vrecka,“ uviedla Slahučková a dodala, že v tých stojiskách, kde obyvatelia dbajú o čistotu a vždy klietku zamykajú, je evidentný poriadok a odovzdávané separáty v nádobách sú podstatne čistejšie.

Či bude mesto v trende budovania zamykateľných stojísk pokračovať, ukáže čas a najmä filozofia nového vedenia mesta. V hre môžu byť okrem uzamykateľných stojísk aj polozapustené stojiská s výrazne vyššou kapacitou, aké dnes buduje napríklad mesto Trnava.

V každom prípade je dôležité riešiť odpadovú politiku mesta tak, aby tlačila na nás, producentov odpadov, vytvárať ich čo najmenej. Tie odpady, ktoré už vytvoríme, sa musíme snažiť vyseparovať tak, aby sa dali následne opätovne zhodnocovať. Cena za komunálny odpad, ktorý je v konečnom dôsledku vysypaný na skládku odpadov, totiž bude z roka na rok narastať. Za správne vyseparované a správne uložené recyklovateľné odpady občania mesta neplatia.  

 

foto: MsÚ Sereď

 

zdroj: Mesto Sereď

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Toto je fakt investícia … odpad sa vyhodí pred stojisko a je vybavené… v TT robia podzemné zberné nádoby – nebudú tam brzdomovci a puch

  2. Aby to bolo funkčné, museli by sa ľudia zmeniť. Obávam sa, že zničia aj zámky a dvere, aby sa nemuseli namáhať so zatváraním, alebo, ako je to už napísané v predchádzajúcom komentári.

  3. Bezdomovci ale aj ini nemajetni obcania vyprazdnuju zlte kontajnery vdaka separacii plastovych flias. Takto nebudu mat postupne ziadny prijem.

  4. Šak to to to som myslel ked som napisal ze bezdomovci nebudou mat co žrát. Nebudu mat prijem na zivot z kontajnerov tak budu nútení zacat kradnúť. Vdaka takymto kratkozrakym zbytočným investiciam a opatreniam ich k tomu donútime. Stoji to zato?

  5. Viete si predstavit, ako to v tych klietkach v lete bude vyzerat a pachnut? Tam bude milion hmyzu vnutri. Vstupovat do toho priestoru nebude nic prijemne. Nedomyslene riesenie. Do roka to po opravnenych staznostiach obyvatelov pojde prec, si myslim.

  6. Áno, máme tu medveďov, ľudí z rodinných domov, ktorí nám nosia odpad z domu do našich kontajnerov. Zastaví auto a vyhadzujú sa vrecia do kontajnerov na sídliskách a hlavne, ktoré sú blízko cesty.

  7. Len sa neposer za nejake vrecko odpadu aj to je otazne ci vôbec to tam hadze z rod.dimu. Ale len pre tvoju obmedzenosť si uvedom za tie rod. domy obyvatelia platia podstatne viac tomuto mestu ako ty a este aj na tie klietky idu financie z daní aj od obyvatelov co ich platia viac. Ale neviem ci to ta tvoja tupa hlava chape co som napisal.

  8. Bodaj by boli všetky uzamykateľné, nám na sídlisku hádžu všetci okolo bordel do kontajnerov lebo su najbližšie a keď su plné tak to hodia na zem. Napriek tomu ze pre ich bytovky su vyhradené iné a poväčšine prázdne kontajnery

  9. Môžu chodiť 1 x za 2 týždne ale nech prehodila súdy zo 120 l na 240 l a problém sa možná vyrieši z nepravydelnym odvozom

  10. Vsade kde boli uzamykatelne napr v Senci,v TT robia uz podzemné. Múdry sa uci na chybách inych ,sprostý sa učia sa svojich chybach . Skoda,ze to zaplatime my 🙁

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img