ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

Vianočná zbierka pre útulky

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Je všeobecne známe, že útulky bojujú s nedostatkom financií. Niektoré prežívajú iba vďaka dobrovoľníkom, ktorým osud týraných a opustených zvierat nie je ľahostajný. Okrem finančnej podpory ľudia pomáhajú útulkom aj materiálne. Jednou z dobrovoľníčok je aj Romana Matušková, ktorá už niekoľko rokov organizuje o takomto čase VIANOČNÚ ZBIERKU PRE OZ TULÁK SEREĎ a OZ ZATÚLANÉ PSÍKY ŠAĽA.

Aby zbierka pomohla čo najviac psíkom a mačičkám, prispieť môžete aj Vy. „Verím, že sa nájdu milovníci zvierat a pomôžu malým aj väčším bezbranným a chlpatým miláčikom lepšie tráviť zimný čas,“ uviedla Romana.

Priania psíkov a mamičiek pod tohtoročný stromček:

– v prvom rade je to krmivo a to v podstate akékoľvek. Okrem granulí, konzerv, pamlskov zúžitkujú útulky aj ryžu či cestoviny

– potešia sa aj hračkám a rôznym chovateľským potrebám ako obojky, vôdzky, oblečenie pre (hlavne menších) psov, pelechy a pod.

– útulky využijú aj uteráky, deky, plachty, obliečky a pod. Nevhodné sú madrace, koberce alebo podušky, nakoľko tieto materiály navlhnú a tak neposkytujú zvieratkám potrebnú ochranu pred zimou.

Romana Matušková uvádza: „Keďže každý rok je toho o niečo menej (tým chcem povedať, že každý mame toho dosť hlavne po finančnej stránke) nežiadam, aby jedna osoba dala všetko! Ale keď každý z nás dá aj to málo čo dať vie, tak sa toho nazbiera veľa! Takže ak niekto v mojom okolí chce prispieť, kľudne mi zavolajte , napíšte a dohodneme sa čo a kam priniesť.“

Zbierka trvá do 19.12.2022
Kontakt: 0949 661 788

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img