ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Enviropolícia má plné ruky práce. V jednom prípade škoda takmer 2 milióny za odpad v prírode, v druhom vysypaný stavebný odpad

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR  |MM|  Príslušníci enviropolície riešia v týchto dňoch dva samostatné prípady v súvislosti s neoprávneným nakladaním s odpadmi. V jednom prípade vyšetrovateľ vzniesol obvinenie, druhom začal trestné stíhanie.

Vyšetrovateľ enviropolície vzniesol obvinenie fyzickej osobe J. CH. (1964) z Dunajskej Stredy a právnickej osobe pre zločin Neoprávnené nakladanie s odpadmi.
Podľa zistení enviropolicajtov J. CH. ako konateľ spoločnosti v jej mene mal od roku 2017 do roku 2020 v obci Michal na Ostrove nakladať s odpadom v rozpore s príslušnými právnymi predpismi v rozsahu viac ako 1,9 milióna Eur.

Obvinený mal uložiť kaly z čistenia komunálnych odpadových vôd v množstve viac ako 28,4 tisíc ton na miesto, ktoré na to nie je určené – na zem medzi hospodárske budovy, bez ďalšieho úmyslu tento odpad zneškodniť.

V druhom prípade, ktorým sa zaoberá enviropolícia, sa miesto činu nachádza v bezprostrednej blízkosti chráneného územia Grgás, kde platí II. stupeň ochrany z dôvodu ochrany biotopov európskeho významu.

Vyšetrovateľ enviropolície začal trestné stíhanie vo veci podozrenia zo spáchania trestného činu Neoprávnené nakladanie s odpadmi, ktorého sa mal dopustiť zatiaľ neznámy páchateľ. V katastri obce Lakšárska Nová Ves v okrese Senica mal uložiť 190 m3 plastov, 40 kusov odpadových pneumatík z osobných automobilov, 3 m3 drobného stavebného odpadu, 0,5 m3 objemného odpadu, 9 m3 betónu, 7,5 m3 drobného stavebného odpadu a 3,6 m3 objemného odpadu na inom, ako na mieste na tom určenom. Škoda, ktorú spôsobil je vo výške viac ako 9 580 Eur.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img