ISSN 1337-8481

piatok, 19. júla, 2024

Migranti zdržiavajúci sa na území našej krajiny sa budú môcť uchýliť do stanového mestečka v Kútoch – AKTUALIZOVANÉ

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

MV SR |MM|  Ministerstvo vnútra prostredníctvom Policajného zboru už niekoľko mesiacov aktívne reaguje na zvýšenú nelegálnu migráciu na tzv. balkánskej trase. Od zavedenia hraničných kontrol Českou republikou a Rakúskom sa hliadková činnosť na území Slovenskej republiky zintenzívnila. Policajný zbor rovnako každodenne spolupracuje s políciou Maďarskej republiky a to aj spoločnými zmiešanými hliadkami priamo na území Maďarska.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave okamžite, od zavedenia hraničných kontrol s ČR, posilnilo výkon služby v prihraničných oblastiach s cieľom zabezpečenia verejného poriadku a zvýraznenia prítomnosti polície v týchto lokalitách. Polícia aj pred vyhlásením mimoriadnej situácie aktívne v nepretržitom režime monitorovala a naďalej bude monitorovať intenzitu a toky migračných vĺn a identifikuje miesta so zvýšenou koncentráciou osôb. Na základe toho modifikuje sily a prostriedky na tomto úseku.

V súčasnosti je venovaná zvýšená pozornosť Železničnej stanici Kúty, kde momentálne dochádza ku koncentrácii týchto osôb.

V Kútoch sa buduje stanové mestečko

Polícia, v súvislosti s množstvom osôb, ktoré sa zdržiavajú priamo v priestoroch železničnej stanice, úzko spolupracovala na vybudovaní dočasného stanového mestečka aj s Okresným úradom Senica. O súčinnosť požiadala aj HaZZ. Miesto pre stany bolo vybrané a určené OÚ Senica. Technické zabezpečenie vykonáva polícia so Sekciou krízového riadenia MV SR. Pri riešení situácie v prihraničných oblastiach KR PZ v Trnave spolupracuje aj so Slovenskou humanitnou radou a Migračným úradom MV SR.

Policajti na mieste koordinujú aj základnú zdravotnú starostlivosť a pomáhajú zabezpečiť stravu, najmä pre ženy a deti.

Polícia v súčasnosti neeviduje žiadne protiprávne konanie, z ktorého by mali byť podozrivé, resp. ktorého by sa mali dopustiť niektoré z týchto osôb. Policajti naďalej nepretržite reagujú aj na podnety od občanov, ktoré upozorňujú na pohyb jednotlivcov či skupín migrantov.

 

Aktuality:

 • Na železničnej stanici v Kútoch nebolo zaznamenané narušenia verejného poriadku. Buduje sa stanové mestečko.
 • Ministerstvo vnútra zabezpečilo v Brodskom stany civilnej ochrany, poskytnuté boli taktiež deky a spacáky, na potrebných miestach sa zabezpečuje aj vykurovanie. Po komunikácii s miestnou farou bola osobám nachádzajúcim sa na ŽST Kúty poskytnutá strava.

Aktuálne dáta týkajúce sa boja proti nelegálnej migrácii

 • od 29. 9. 2022
  • celkový počet zachytených nelegálnych migrantov na území SR k 31. 10. 2022: 2 675
  • celkový počet zachytených prevádzačov na území SR: 45
 • od 16. 10. 2022 (7:00) do 31. 10. 2022 (6:00)
  • celkový počet zachytených nelegálnych migrantov na území SR k 31. 10. 2022: 585
  • počet zachytených prevádzačov na území SR: 9
 • za operačný deň 31. 10. 2022
  • počet príslušníkov PZ, ktorí boli nasadení do spoločných hliadok na území Maďarska: 22
 • od 10. 10. 2022 (7:00) do 31. 10. 2022 (6:00)
  • celkový počet príslušníkov PZ vykonávajúcich kontroly na území Maďarska: 544
  • celkový počet zachytených nelegálnych migrantov na území Maďarska: 76

 

– – –

AKTUALIZOVANÉ 02.11.2022 – pridané fotografie zo „stanového mestečka“ v Kútoch

zdroj foto: Vladimír Benko, Ministerstvo vnútra SR

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Česi zaviedli hraničné kontroly, nechcú ich tam vpustiť. A tak zostávajú u nás, kde ich monitorujeme a strážime. Toto je výsledok práce MV SR? Celé zle.

 2. Toto migračné tsunami ktoré môže mať veľmi rýchlo aj svoje obete, je vizitka tejto skvelej vlády ktorá sa od prvých dní oháňala nulovou toleranciou voči nelegálnej migrácii. Nýmandi z Oľano na čele
  s Hegerom, Matovičom, Naďom, Mikulcom a ďalšími grázlami nevidia že sa po Slovensku denne producírujú stovky nelegálnych migrantov. Týchto ekonomických príživníkov z Afganistanu, Sýrie
  a pod budeme živiť šatiť my všetci, lebo nýmandi v polícii Sk nie sú schopní ustrážiť a ochrániť naše hranice.

 3. Minule idem cez Zavar a traja krali cez dedinu v kraťasoch 👶🏿. Dajme tomu pár rokov a budeme menšina… smutné keď si nevieme chrániť svoju vlasť kultúru občanov

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img