ISSN 1337-8481

nedeľa, 16. júna, 2024

Dôverčivá Slovenka poslala „inžinierovi z Jemenu“ viac ako 17 000 Eur

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Na svoju dôverčivosť doplatila 67-ročná žena zo Žilinského kraja.

V mesiaci september tohto roka bola prostredníctvom sociálnej siete kontaktovaná neznámou osobou, ktorá sa predstavila ako inžinier pracujúci v Jemene, ktorý by mal neskôr záujem bývať a podnikať na Slovensku a potrebuje zaslať na Slovensko leteckou poštou svoju batožinu s vyššou finančnou hotovosťou.

Ženu potom v súvislosti s prepravou batožiny táto osoba opakovane kontaktovala s požiadavkou úhrady poplatkov za batožinu, ktoré žena opakovane uhradila na viaceré účty, spolu v sume 17.755,-€.

Po zaplatení tejto sumy „inžinier“ požiadal o ďalšie peniaze. Vtedy žena nadobudla podozrenie, že bola podvedená a kontaktovala políciu. Vyšetrovateľ v tomto prípade začal trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu.

V súvislosti s týmto prípadom, kedy žena prišla o úspory a dokonca si väčšiu časť sumy požičala, opäť upozorňujeme, aby ste boli obozretní, ak vás niekto, koho nepoznáte požiada o peniaze.

Ak vás neznáma osoba osobne, alebo telefonicky kontaktuje a snaží sa pod rôznymi zámienkami získať od Vás peniaze, bezodkladne kontaktujete políciu telefonicky na čísle 158 alebo osobne na policajnom oddelení.

Rodinní príslušníci, poučte svojich starých rodičov, rodičov, a známych o uvedenom podvodnom konaní. Môžete tak napomôcť tomu, aby sa nestali obeťami podvodu a neprišli tak o svoje úspory, alebo sa nezadĺžili.

 

zdroj. Polícia SR

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Aj mne napisal pan Mokele Mbembe z Afriky, ze je pravnikom zosnuleho zamozneho pana Macumbu a ze za niekolkotisicovy formalny poplatok mozem ziskat velke dedicstvo. Chcem byt bohac. Mam stastie, ze napisal prave mne.

  2. Dnes už každý má televíziu, rádio, alebo internet. Koľkokrát už cez tieto média upozorňovali na takéto podvody.Ale komu nie je rady, tomu nie je pomoci. Tak len nech aj naďalej platia! Ale na druhej strane sú takýto podvodníci všetkými masťami mazaní, že prídu na iný spôsob okrádania. Nemôžeme hovoriť, že sa mi to nemôže stať. Ale toto je starý trik.

  3. Ľahko sa to môže stať každému…stačí si predstaviť jak mu vyzdvihneš na letisku plné kabele peňazí a „postrážiš“ kým nepríde 🙂 to je dosť lákavé, z toho ostaneš načisto osprostený.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img