ISSN 1337-8481

nedeľa, 16. júna, 2024

Pochod Krampusov sa predsa len uskutoční

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Zrušenie halloweenskeho pochodu Krampusov vyvolal v meste búrlivú diskusiu. Na rôznych portáloch a sociálnych sieťach bola väčšina ľudí proti zrušeniu a občania chceli slobodný výber a možnosť sa rozhodnúť, či na pochod ísť alebo nie.

Petíciu proti zrušeniu podpísalo k 18.10.2022 do 10:00 hodiny 831 ľudí. V petícii sa mimo iného píše: „Slovenská republika je sekulárny štát a nikto nemá právo vnucovať svoje presvedčenie a vieru ostatným a obmedzovať ich tak na právach a slobodách. Rovnako nemá žiadna cirkev právo určovať čo a kto bude robiť v uliciach mesta a vo verejných budovách nášho mesta. Týmto Vás vyzývame aby ste zrušili nezmyselný a nezákonný zákaz pochodu Krampusov mestom Sereď 22.10.2022, ktorý je zábavnou show a vzhľadom k súčasnej epidemiologikej situácii a charakteru tohto pochodu patrí von do exteriéru. Je načase si uvedomiť, že sme v 21. storočí nie v stredoveku a mesto má slúžiť všetkým jeho občanom nie skupinkám snažiacim sa zavďačiť niekomu či niečomu.“

Po prehodnotení celej situácie padlo rozhodnutie, že pochod sa predsa len uskutoční.

Konať sa bude 22. októbra so začiatkom o 21:00 hodine na Námestí slobody odkiaľ sa postupne všetci presunú pred Dom kultúry. Ďalej bude nasledovať premietanie filmu Šintavská Bosorka so začiatkom o 22:00 hodine. Vstupné na film je 5 eur.

zdroj: Dom kultúry

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img