ISSN 1337-8481

nedeľa, 16. júna, 2024

Sereď komunikuje: Staré nábytky ku kontajnerom nepatria, takto sa ich však môžete zbaviť správnym spôsobom

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Mestský úrad / Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MÚ a projektov mesta /  13. OKT 2022 /

Otázka: Ako mám postupovať, ak nemám auto, alebo som starší občan mesta a svoj starý nábytok nevládzem, alebo nedokážem odniesť na zberný dvor mesta?

Odpoveď: V prípade, ak nemáte možnosť odviesť svoj objemný odpad na zberný dvor mesta Sereď, je potrebné ohlásiť sa na mestský úrad Sereď (Oddelenie údržby mesta, kontakt: 0918 815 726) , kde sa po konzultácii Vašej situácie so zodpovedným zamestnancom dohodnete, ako postupovať.

V dohodnutých a vopred nahlásených prípadoch je možné zabezpečiť starším občanom mesta, alebo občanom bez možnosti vlastného odvozu objemných odpadov, odvoz týchto odpadov kapacitami mesta Sereď.

Bez odkonzultovania a nahlásenia nie je možné vykladať svoje objemné odpady ku kontajnerovým stojiskám. V tomto prípade sa jedná o znečisťovanie verejného priestranstva.

Mesto Sereď má za účelom odloženia objemných odpadov zriadený Zberný dvor mesta Sereď na Cukrovarskej ulici. Obyvatelia bytových domov majú tiež podľa platného všeobecne záväzného nariadenia možnosť požiadať o veľkokapacitný kontajner pred svoj bytový dom dvakrát ročne. Túto službu zabezpečí občanom mesto bezplatne po dohode s vlastníkmi bytov. V prípade záujmu o túto službu je potrebné kontaktovať svojho správcu.

foto: lp

 

zdroj: Mesto Sereď

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Tie veľkoobjemové kontajnery by sa mali aspoň raz ročne pristaviť ku každému činžiaku na sídlisku v záujme vypratania pivníc a chodieb od neporiadku/nábytku a skvalitneniu bývania v panelákoch. Nemôže si predsa každý volať mestský úrad, keď má skrinku alebo stoličku na vyhodenie a tak ich skladujú v pivniciach.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img