ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Streľba v Bratislave: Poďakovanie Polície SR a pár slov na viac

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR  |MM|   V prvom rade sa chceme poďakovať svedomitým občanom, ktorí nám na čísle 158 poskytli cenné informácie k prípadu streľby v Bratislave. Musíme to znovu a znovu pripomínať pre všetkých: neváhajte volať na číslo 158. To, že niečo uvediete len na sociálnej siete, nemusí byť nápomocné. Ďakujeme!

Polícia koná od prvých momentov. Fyzickú prítomnosť našich uniformovaných kolegov ste si v uliciach nepochybne viacerí všimli po celú noc.

Pracovali a pracujú nielen uniformovaní policajti a nie všetci pôsobia v teréne. Z dôvodu prebiehajúceho vyšetrovania, ale aj taktiky sa nemôžeme bližšie vyjadriť, preto sa nedokážeme ani brániť, keď sa v týchto chvíľach objavia akékoľvek „zaručené“ správy týkajúce sa našej činnosti. Preto naše mlčanie v tejto fáze, prosíme, chápte.
Postupy, ktorými sa riadi policajný vyšetrovateľ sú pevne stanovené v Trestnom poriadku. Samozrejme, že medzi jeho hlavné priority patrí zistenie motívu páchateľa. K tomu, aby sme ako Policajný zbor mohli zverejniť jeho motív, je nutné absolvovať nevyhnutné úkony.

O všetkom Vás budeme informovať, myslíme na aktívnu komunikáciu, avšak všetci musíme byť trpezliví a dať vyšetrovateľovi čas a priestor.

A či už pôjde o nenávistný motív alebo nie, chceme ubezpečiť verejnosť, že Policajný zbor zachováva nulovú toleranciu k akejkoľvek forme násilia, šikany či nenávisti. Máme svoje hodnoty, za ktorými si vždy budeme stáť, o čom sme pred časom informovali: https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/5627011013995741

Ďakujeme za Vašu pomoc a pochopenie pre zákonné postupy, ktorými sa riadime.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img