ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

Členovia a priatelia TJ ROZKVET Stredný Čepeň si užili výlet do Kremnice a turistiku na Skalke

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

TJ ROZKVET Stredný Čepeň  /   I keď tento rok babie leto  nie je to pravé orechové, členom TJ ROZKVET Stredný Čepeň a ich priateľom sa vydaril  jeden krásny turistický deň, 24. 09. 2022, a to  návšteva mesta  Kremnica a turistika na Skalke aréne.

Prehliadku Kremnice sme začali so sprievodcom v dolnej mestskej bráne. Pokračovali sme v tradičnej výrobni jedinečných cukroviniek, Atkáryho Kremnické krumple,  s  ochutnávkou. Krumple boli fantastické  a nezabudli sme ani na svojich blízkych doma a krumple sme im zakúpili ako darček. Príjemný a veselý sprievodca (vraj sa chce podobať na slávneho Atkáryho) si pre nás pripravil, ku každému historickému miestu, veselú a zaujímavú príhodu. Prešli sme krásne námestie popri barokovom morovom stĺpe, múzeum slávnych nosov, mincovni (so svojou takmer sedemstoročnou nepretržitou výrobnou činnosťou) a iných krásnych budov. Pozreli sme do časového ďalekohľadu, ako vyzeralo mesto Kremnica v ďalekej minulosti. Kremnický gotický hrad sme si nechali na záver. Sprievodca hradom nám, v neskorogotickom dvojloďovom kostole svätej Kataríny, doplnil naše historické vedomosti. Nenechali sme si ujsť ani krásny výhľad z veže – bývalej strážnice.

Druhú časť dňa sme venovali pohybu a preto sme sa presunuli na Skalku arénu Po ľahkom obede sme absolvovali turistickú trasu do cieľa  Tri kríže a späť.  Zvládli ju aj starší a naše najmenšie deti. Vychutnali sme si aj nádherné výhľady na Stredné Slovensko. Niektorí stihli  obdivovať lezcov po Via ferraty a bolo ich tam neúrekom.  Na záver sme deťom dopriali oddych na detských ihriskách ako odmenu za ich dupkanie a spev po turistických chodníkoch (medveď nemal šancu).

Túto krásnu jesennú akciu sme mohli zrealizovať aj s finančnou podporou mesta Sereď, za ktorú ďakujeme.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Celé roky som pravidelne cestoval tým smerom a rovnako dlho sme si vždy plánovali strihnúť to pri návrate práve týmto smerom. No a napokon sa to podarilo a dnes je to pravidlo. Kremnica spolu s Banskou Štiavnicou a Levočou sú pre nás osobne historické klenoty. Mimochodom odporúčame reštauráciu Silvánus hneď pri vstupe na námestie. Skvelá obsluha a chutné jedlo ale hlavne útulné a originálne prostredie.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img