ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Eduard Heger: „Štát prispeje k úspore výdavkov za energie“

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Eduard Heger – predseda vlády SR |MM|  Budovy sú, žiaľ, najväčším „žrútom“ energie a veľká väčšina z nich je energeticky neefektívna. V stredu na vláde sme preto prijali opatrenie, ktorým štát priamo prispeje k šetreniu energií.

Schválený návrh zaväzuje ministerstvá a ostatné ústredné orgány štátnej správy usporiť minimálne 15 % energie. Ideme tak príkladom a zároveň ukážeme, ako rýchlo sa dá dosiahnuť úspora.

V prípade, že k úspore nepríde, tak sa verejným subjektom ukráti na financiách.
Výdavky na energie pre administratívne budovy sú vysoké a jedným z najlepších krátkodobých opatrení je práve znížiť spotrebu. Môžeme tak v roku 2023 ušetriť v rozmedzí 148 až 191 mil. eur.

Ako úsporu jednotlivé rezorty a úrady dosiahnu, je len na nich. Pripravili sme pre nich súbor odporúčaní, z ktorých si môžu ľubovoľne nakombinovať svoj ideálny mix, ako napríklad:

🏢 Zníženie teploty vykurovania
🏢 Obmedzenie využívania nepotrebných elektrických spotrebičov
🏢 Ukončenie vonkajšieho osvetľovania verejných budov
🏢 Uskutočnenie informačnej kampane na zaangažovanie zamestnancov na úsporách
🏢 Zavedenie povinnej práce z domu v určitom období a pod.

Opatrenia sa nevzťahujú na špeciálne priestory ako napríklad nemocnice, zdravotnícke zariadenia, zariadenia sociálnych služieb, školské zariadenia či zariadenia na výkon väzby alebo výkon trestu odňatia slobody.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Na ČT 24 som počul,že niektoré firmy,ktoré majú do konca zakontraktovanú elektrinu za ešte predchádzajúce ceny,tak sa im oplatí túto elektrinu predať na burze za súčasne drahé ceny a pracovníkov poslať domov za 70 % platu,pripadne zrušiť činnosť, lebo na budúci rok by museli kupovať drahú elektrinu a výrábať sa im neoplatí

  2. Vypnut počítače, tlačiarne a vrátiť sa k písacím strojom pod oknami. Vypnúť mobiné telefóny, miesto vysávania zametať a deti si budú nosiť každý den do školy svoje polienko dreva. A aby zamestnanci nemíňali energie v práci, budú mať home office, aby ich míňali doma. Však domácnosti šetriť nemusia, respektíve tie faktúry si ľudia nejak zaplatia. Čo ešte táto vláda vypotí???

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img