ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Súťaž o najlepší petangový tím

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Štvrtok 11. augusta bol v Dennom centre pre seniorov vyhradený petangovému turnaju. Pétanque alebo petang je hra pre dve 1-3 členné družstvá, ktoré sa snažia umiestniť gule čo najbližšie k cieľu. Princíp hry je veľmi jednoduchý, no dokonalé zvládnutie techniky a taktiky vyžaduje pravidelný tréning. Výraznou prednosťou tohto športu je to, že ho môže hrať prakticky každý (ženy s mužmi, starci s deťmi ). Petang je hra bez nutnosti fyzickej kondície. Stačí mať v sebe kúsok súťaživosti a chuť pobudnúť na čerstvom vzduchu.

Petangové ihrisko v Dennom centre na Jesenského ulici bolo vybudované v roku 2014 a od tej doby sa tu pravidelne konajú turnaje o najlepšieho hráča. Seniori ale tentoraz urobili malú zmenu a hrali v dvojčlenných tímoch. Do súťaže sa zapojilo osem zmiešaných dvojíc, ktoré si vyskúšali presnosť svojich rúk a očí. Ideálne počasie a skvelá spoločnosť priateľov boli zárukou príjemne stráveného augustového popoludnia. Súťaž napokon skončila nasledovne:

1.miesto a Putovný pohár získala dvojica: Ladislav Mosný a Ferdinand Benedikt

2.miesto obsadili: Eduard Fraňo a Ján Horniak

3.miesto patrilo: Viere Krivosudskej a Vladimírovi Krivosudskému

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img