ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. júla, 2024

Zistili sme 172 porušení zákona o e-kase

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Finančná správa SR |MM|  Kontrolóri finančnej správy v júni tohto roka preverili 465 podnikateľských subjektov. Porušenie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice  zistili v 172 prípadoch. Najčastejšie sa dopustili porušenia zákona tým, že neevidovali tržby. 

V júni tohto roka finančná správa vykonala kontroly zamerané na dodržiavanie  povinností pri používaní pokladníc e-kasa klient u 465 podnikateľských subjektov, z toho u 209 formou online monitorovania na mieste a 292 kontrolných nákupov. Preverované boli najmä segmenty služieb v oblasti pohostinstiev, jedální, účelového stravovania a ostatných jedálenských služieb.

Porušenie zákona odhalili kontrolóri v 172 prípadoch, čo predstavuje 57,3 % z celkového počtu kontrolných nákupov a 32,6 % z celkového počtu kontrol, vrátane monitorovania. Podnikatelia pritom najčastejšie porušujú zákon tým, že neevidujú tržby, čo sa preukázalo v 117 prípadoch. Kontrolóri uložili pokuty vo výške 49.050 eur.

Kontrolóri vykonali aj 9 opakovaných kontrolných nákupov a 7 online monitorovaní u podnikateľov,  ktorí v máji 2022 tržbu nezaevidovali, z toho v 3 prípadoch bolo opätovne zistené porušenie zákona.

Finančná správa v júni tohto roka skontrolovala tiež 28 virtuálnych registračných pokladníc (VRP). Formou online monitorovania bolo preverených 15 VRP a formou kontrolných nákupov 20. Porušenie zákona bolo zistené v 10 prípadoch a celkovo boli uložené pokuty vo výške 2 970 eur.

Kontroly zamerané na dodržiavanie povinností pri evidencii tržieb budú pokračovať aj v letných mesiacoch, kontrolóri sa zamerajú najmä na predajcov ponúkajúcich tovary a služby v rekreačných zariadeniach, kúpaliskách, festivaloch, jarmokoch, trhoch, ako aj na predajcov zmrzliny.   

Finančná správa plánuje pokračovať v kontrolách aj v letných mesiacoch. Kontrolóri colných a daňových úradov sa zamerajú na kontrolu dodržiavania povinností pri evidencii tržieb, a to hlavne na hudobných festivaloch, jarmokoch, dní obcí, či iných spoločensko-kultúrnych podujatiach, v rekreačných strediskách alebo miestach s vysokou turistickou návštevnosťou.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img