ISSN 1337-8481

pondelok, 22. júla, 2024

Takáto formácia by asi nevyhrala voľby, ale stala by sa hráčom, ktorého by povolebná situácia musela rešpektovať.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img
Milí priatelia, na pár dní sa asi odmlčím, lebo idem na dovolenku. Chcem trochu relaxovať, rozprávať a hrať sa s vnúčatami, a tiež premýšľať o tom, ako podporiť vytvorenie nejakého politického formátu, ktorý by som mohol voliť v najbližších voľbách. Formátu, ktorý by priniesol Slovensku pokojnú, demokratickú, a zároveň kvalifikovanú alternatívu.
Najprirodzenejšie by pre mňa bolo, keby moje KDH, ktoré sa stále ešte opiera o relatívne masovú voličskú základňu ľudovej zbožnosti, potiahlo viaceré ideovo kompatibilné politické strany, čo takúto širšiu základňu nemajú, ale majú veľmi zaujímavých a kvalifikovaných ľudí. Mohlo by tak vyriešiť aj problém politickej budúcnosti slušných ľudí z odumierajúcej Kiskovej strany. A mohlo by ponúknuť na svojej kandidátke miesto aj takému Hegerovi, a tak mu otvoriť novú cestu, ktorá by už nezávisela od vrtochov jeho terajšieho straníckeho šéfa. Takáto formácia by asi nevyhrala voľby, ale stala by sa hráčom, ktorého by povolebná situácia musela rešpektovať. Ale KDH by to muselo chcieť. Muselo by nadradiť záujem štátu a jeho ľudu nad záujem o ustráženie vlastnej identity. Uznávam, že i tá má svoju hodnotu, ale bez politickej sily s ňou kresťanskí demokrati veľa neurobia. Budem o tom premýšľať a konfrontovať to s realitou a možnosťami. Lebo voliť budeme môcť len taký politický formát, ktorý sa bude dať aj vytvoriť. A ten, ktorý tu spomínam nie je samozrejme jediným mysliteľným.
Prajem k tomu sebe veľa inšpirácie a vám, priatelia, príjemné letné dni!
Zdroj: FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. V obciach sú kvalitní kandidáti aj z rodov KDH, ale je ich málo a potom za KDH kandidujú nezávislí , ktorí po voľbách sa aj tak chovajú.
  To že nie je koho voliť je nad slnko jasné.
  Čakajú nás komunálne voľby a tie snáď naznačia trend.
  Určite nebudem voliť nezávislých ani sa podpisovať na kandidátne listiny …

 2. Starý, zaprášený krokodíl Šimko, aj s jeho zabudnutým KDH. Prepadli sa sa do histórie slovenskej politickej scény, za to, aký ste boli. Brali ste meno Božie nadarmo do úst… Farizeji. Aj keď sa už nikdy neozveš, vadiť mi to nebude. Dúfam, že mladú generácii sa Ti už oblbnúť nepodarí.

 3. laci vyborne si to zhodnotil,nedokazali nic ked boli na vrchole slavy,teraz ich nebodaj osvietilo a vidia druhe svajciarsko ako ten podmierecny podvodnik miki.

 4. Vznik hnutia iniciovali kresťanskí disidenti 30. novembra 1989, vyzvali verejnosť zakladať kresťanskodemokratické kluby. Pod výzvou boli podpísaní Ján Čarnogurský, Anton Selecký, spisovateľka Hana Ponická, Miroslav Tahy, Konštantín Viktorín, Ivan Čarnogurský a pesničkár Ivan Hoffman

  A sanka nepada

 5. Za roky, čo nie je KDH v parlamente, mohla vzniknúť nová kresťanská strana.
  Iniciatíva by však mala byť zdola od aktívnych veriacich v obciach a mestách.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img