ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. júla, 2024

Hasiči, policajti, záchranári i civilní zamestnanci rezortu vnútra si od 1. júla finančne prilepšia

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

MV SR |MM| Hasiči, policajti, záchranári i civilní zamestnanci rezortu vnútra si od 1. júla 2022 finančne prilepšia. Čaká ich zvýšenie platov o 3 percentá. Zvýšenie platov zamestnancov aj na ministerstve vnútra vychádza z uzatvorených kolektívnych zmlúv vyššieho stupňa pre verejnú a štátnu službu na rok 2022.

Kolektívne zmluvy a dodatky zabezpečujú zamestnancom verejnej a štátnej služby 3-percentnú valorizáciu platov od 1. júla 2022.

Platy zamestnancov pracujúcich v štátnej službe a vo verejnom záujme sa v roku 2021 nezvyšovali. Ministerstvo vnútra SR  ako najväčší rezort na Slovensku, ktorý zamestnáva takmer 40-tisíc ľudí, a pod ktorý spadajú dôležité záchranné zložky, 3-percentné navýšenie platov víta. „Hasiči, záchranári, policajti sú tí, ktorí dennodenne pri svojej práci nasadzujú svoje životy, preto si aj ich práca zaslúži ocenenie,“  povedal  minister vnútra SR Roman Mikulec.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Títo ľudia si to zaslúžia. Ale akú zásluhu majú na zvýšení platov poslanci? Tí si už zvýšili o 1500€, čo sa iným o takom plate ani nesníva a nie ešte o takom nevýšení a teraz zase. Ale pre učiteľov a zdravotníkov peniaze nie sú. Dôchodcom musí stačiť valorizácia 6€, len neviem, čo si s nimi počnú? Hurá, nech žije Matovičová vláda.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img