ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Poškodený v diskusii pod článkom na SOL dnes podal trestné oznámenie

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Sereď / Nepremyslené (možno opačne), no v každom prípade komentáre napísané verejne o konkrétnych osobách pod správou týkajúcou sa incidentu medzi občanmi, s najväčšou pravdepodobnosťou svojim obsahom naplnili skutkovú podstatu TČ Ohovárania podľa § 373 Trestného zákona. Z tohto dôvodu dnes popoludní poškodený podal na polícii trestné oznámenie na zatiaľ neznámeho páchateľa.

Opätovne sa potvrdzuje nami tak často spomínaná hlúposť a arogancia niektorých jedincov vo verejnom priestore internetu. Či sú na vine sociálne siete a zvláštna predstava niektorých ľudí, že ich práva sú nekonečné a povinnosti nejestvujú, alebo ide o urýchlené hlúpnutie počas dva roky trvajúcich protipandemických opatrení nevieme, no po stránke medicínskej by tieto prípady mali riešiť odborníci. V rovine trestnoprávnej na prípade pracujú advokáti a polícia.

Ponaučia sa konečne ľudia a pochopia, že práva každého z nás končia tam, kde začínajú práva iného? A tiež, že sloboda slova má tiež hranice?

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. S takýmto trestným oznámením si vyšetrovatel akurát tak vytrie riť. Opýtajte sa majka. Má s tým skúsenosti.

  2. trestne stíhaný by mal byt majitel tejto bulvárnej žumpy,za to že sem umožnuje prispievat hocijakým primitívom

  3. Možnosť komentovania je demokracia, tak ako aj následky za páchanie trestných činov v komentároch. Pochopené? Väčšiu blbosť si napísať nemohol.

  4. Toto skončí v koši alebo v najlepšom prípade ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu §49/1 ako uražka na cti. Šupnu to na Okresný urad do Galanty a ešte to skončí aj bez pokuty… 😉

  5. už len to že začal vetou “ podľa info “ to môže zahrať na informácie z okolia ktoré ho dostali do omylu.
    Nemenoval nikoho konkrétneho. Možno myslel Andreja Mrkvicku z Honkongu a wok z Barcelony.

  6. strasne chabe tresntne oznamenie…jedine vec, ze to policajti musia presetrit… realne zhodnotia situaciu a moznosti… verim tomu, ze nebudu ani stotoznovat autora prispevku 😀

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img