ISSN 1337-8481

pondelok, 15. júla, 2024

K streľbe na námestí v Šintave sa priznal Boris Holička. Súd ho odsúdil na podmienečný trest. – VIDEO

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Za streľbu na námestí v Šintave, bol Okresným súdom uznaný vinným a odsúdený Boris Holička.

Šintava / V utorok 24. mája  t.r. v neskorých večerných hodinách priamo na námestí v obci Šintava strieľal v danom momente polícii neznámy občan. Nebral ohľad na ľudí sediacich v blízkej reštaurácii a dokonca ani na deti hrajúce sa na verejnom priestranstve.

O incidente  prvú správu priniesli práve naše noviny tu:

PRÁVE TERAZ: Streľba v Šintave na námestí

Podľa vtedy dostupných informácií mal  strelec strieľať na inú konkrétnu osobu a to nie po prvý raz. Malo ísť o reakciu na dlhodobé konflikty medzi účastníkmi incidentu.

Na druhý deň polícia vykonala zákrok voči osobe podozrivej zo streľby na verejnom priestranstve a zadržala ju neďaleko jej pracoviska v Dolnej Strede.

Nočný incident medzi mužmi v obci Šintava. Polícia sa prípadom zaoberá

Po zadržaní políciou bol páchateľ umiestnený do cely predbežného zaistenia a v piatok sa postavil pred sudcu Okresného súdu v Galante, kde si krátko po trinástej hodine popoludní vypočul aj rozsudok: osem mesiacov väzenia s podmienečným odkladom na dva roky.

K streľbe na námestí v Šintave sa priznal a odsúdený bol  Boris Holička. Podľa jeho slov strieľal vedome, no z plynového revolveru s cieľom zastrašiť dve osoby, ktoré ho dlhodobo majú osočovať a napádať a dokonca majú stáť aj za podpálením jeho auta a druhým incidentom, ktorým mal byť výbuch pod jeho autom. Trestné oznámenie na nich však podľa jeho slov nepodal.

V piatok 27. mája 2022 sme boli na Okresnom súde v Galante a položili sme Borisovi Holičkovi zopár otázok. Už právoplatne odsúdený Holička sa bez problémov vyjadril na kameru, svoje konanie oľutoval a uviedol aj motív, ktorý ho k streľbe viedol.

Boris Holička nám následne poskytol rozhovor aj na námestí v Šintave, teda presne tam, kde k incidentu malo prísť. Jeho tvrdenia v tomto rozhovore overujeme a zisťujeme ďalšie podrobnosti.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img