ISSN 1337-8481

piatok, 1. marca, 2024

B. Gröhling: Opätovne spúšťame výzvu na financovanie vybavenia nových tried v materských školách

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

MŠVVŠ SR |MM| Učebné pomôcky, didaktické hračky či nábytok. To všetko môžu získať materské školy z rozvojového projektu Predškoláci II. Ide o pokračovanie projektu z minulého roka, ktorého cieľom je vybavenie novovzniknutých tried a dočasných priestorov určených  pre poskytovanie predprimárneho vzdelávania.

Detské stoly, stoličky, šatníkové skrinky, lavičky do šatne, koberce i učebné pomôcky
na rozvíjanie gramotnosti detí a didaktické hračky. Na takéto vybavenie materských škôl rezort školstva vyčlenil 1 milión eur. Na jednu novú triedu teda vyjde približne 10-tisíc eur. O tieto financie môže požiadať zriaďovateľ elektronicky prostredníctvom materskej školy vyplnením online formulára: predskolaci.iedu.sk. Najneskôr je tak potrebné urobiť do 31. mája 2022.

V predchádzajúcej výzve Predškoláci, ministerstvo školstva podporilo materské školy sumou  2 milióny eur.

„Budovanie materských škôl, ich rozširovanie a financovanie je zo zákona úlohou miest a obcí. Vidíme však, že nie všetky smaosprávy rozširovanie materských škôl stíhajú a zvládajú, a preto im chceme dopomôcť sumou 10-tisíc eur na každú novú triedu,“ vysvetľuje minister školstva Branislav Gröhling.

Vyhodnotenie žiadostí uskutoční komisia a ministerstvo školstva zverejní zoznam materských škôl, ktorým boli pridelené finančné prostriedky, najneskôr do 15. 06. 2022.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img