ISSN 1337-8481

nedeľa, 16. júna, 2024

Na Novom Majeri dôjde k zníženiu najvyššej dovolenej rýchlosti

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Najvyššia dovolená rýchlosť v mestách a obciach je na Slovensku 50 km/hodinu. V obývanom území je niekedy aj takáto rýchlosť vysoká, najmä v prípade prejazdu nákladnej dopravy. Nastáva hluk, prašnosť aj nebezpečenstvo dopravných nehôd. Z tohto dôvodu sa v niektorých prípadoch pristupuje k zníženiu rýchlostného limitu z 50 na 30 km/hod. Bežne sa s takouto najvyššie dovolenou rýchlosťou stretávame v okolí škôl, nemocníc či sídlisk.

Mestu Sereď bola dňa 13.01.2022 doručená petícia, v ktorej podpísaní občana žiadali zníženie najvyššej dovolenej rýchlosti z 50 km/h na 30 km/h v meste Sereď v časti Nový Majer. Zníženie rýchlosti svojim podpisom podporilo celkom 22 osôb. Petícia mala ale nedostatky.

Každá petícia totiž musí spĺňať presne stanovené náležitosti podľa § 5 ods.1 zákona č. 85/1990 Zb. zákon o petičnom práve. Pri preverovaní bolo zistené, že niektoré skutočnosti nie sú v súlade s daným paragrafom. Keďže nedostatky petície neboli odstránené v zákonom stanovenej lehote, mesto 4.3.2022 petíciu odložilo podľa ustanovenia § 5 ods. 4 zákona o petičnom práve.

Mesto Sereď sa i napriek tomuto nesúladu zaoberalo požiadavkou občanov a pristúpilo k zlepšeniu dopravno-bezpečnostných opatrení. V Seredi časť – Nový Majer, ako požadujú občania bude zabezpečené osadenie dopravného značenia na zníženie najvyššej dovolenej rýchlosti na 30km/hod. Obyvatelia tejto časti mesta získajú týmto krokom o niečo kľudnejšie prostredie na bývanie no a šoféri si po osadení dopravného značenia budú musieť zvyknúť na obmedzenie rýchlosti.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img