ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

Ruská invázia na Ukrajinu: Európsky parlament mimoriadne zasadne 1. marca

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Spravodajstvo Európskeho parlamentu /

Predsedníčka Európskeho parlamentu a lídri poslaneckých klubov v EP sa v nadväznosti na inváziu Ruska na Ukrajinu rozhodli zvolať na 1. marca mimoriadne plenárne zasadnutie.

Mimoriadna schôdza Európskeho parlamentu, na usporiadaní ktorej sa dohodli predsedníčka EP Roberta Metsola a lídri poslaneckých klubov v Parlamente počas štvrtkového mimoriadneho zasadnutia Konferencie predsedov, sa uskutoční v utorok 1. marca od 12.00 hod. v Bruseli. Poslanci by na tomto plenárnom zasadnutí mali prediskutovať reakciu EP na inváziu Ruska na Ukrajinu z 24. februára a prijať v tejto súvislosti aj samostatné uznesenie.

Konferencia predsedov, ktorá pozostáva z predsedníčky EP a lídrov poslaneckých klubov v Parlamente, prijala na svojom zasadnutí dňa 24. februára vyhlásenie, prostredníctvom ktorého čo najdôraznejšie odsúdila útok Ruska na Ukrajinu a označila inváziu za neodôvodnenú a nezákonnú. Poslanci tiež zdôraznili, že Ukrajina je nezávislá a zvrchovaná krajina a jej územná celistvosť je nespochybniteľná.

Rozprava: Utorok, 1. marca

Výsledok hlasovania: Utorok, 1. marca

Postup: Vyhlásenie Rady a Komisie s rozpravou a uznesením

Typ dokumentu: Nelegislatívne uznesenie

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img