ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. apríla, 2024

Konferencia V4 v Budapešti bola predovšetkým o Ukrajine

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

MV SR |MM|  Dnes sa v Budapešti konala konferencia ministrov vnútra krajín V4 a Francúzska z iniciatívy maďarského predsedníctva vo V4. Ministerstvo vnútra na nej zastupoval štátny tajomník MV SR Vendelín Leitner. Stretnutie malo byť pôvodne zamerané na dve hlavné oblasti, a to posilňovanie schengenského priestoru a boj proti nelegálnej migrácii. Avšak udalosti, ktoré sa odohrali počas dnešnej noci ovplyvnili aj túto konferenciu.

Štátny tajomník Vendelín Leitner k ruskému útoku na Ukrajinu povedal: „Slovenská republika odsudzuje priamy vojenský útok Ruskej federácie na nášho suseda Ukrajinu. Ide o hrubé porušenie medzinárodného práva a princípov Charty OSN, narušenie územnej celistvosti Ukrajiny. Toto konanie je hrozbou pre európsku bezpečnosť.“

Delegácia diskutovala aj o návratoch a spolupráci s tretími krajinami. V oblasti návratov Slovenská republika plne podporuje už existujúce aktivity Európskej únie.

„Za najefektívnejší nástroj na zvýšenie úspešnosti realizácie návratov považujeme lepšiu spoluprácu a koordináciu s tretími krajinami. Kľúčové pritom je, aby sa vyvíjala čo najväčšia snaha, a to nie len na hľadanie nových možností na uzavretie readmisných dohôd, ale najmä na dodržiavanie už existujúcich dohôd s tretími krajinami. Rovnako chcem zdôrazniť, že efektívnym nástrojom v tomto smere môže byť návratový koordinátor,“ povedal štátny tajomník.

Agentúra Frontex je tiež jedným z efektívnych nástrojov v otázke návratov, vďaka tomu, že už v súčasnosti rozsiahlo pomáha členským štátom v oblasti návratu a dokáže koordinovať ich aktivity a vzájomnú spoluprácu.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img