ISSN 1337-8481

piatok, 19. júla, 2024

Schválené dotácie na činnosť združení a klubov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Samospráva mesta Sereď koncom roka uverejnila výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií právnickým a fyzickým osobám, ktoré majú sídlo alebo trvalý pobyt na území mesta Sereď, ktoré pôsobia či vykonávajú činnosť na území mesta, alebo poskytujú obyvateľom Serede služby.

Dotácie budú v roku 2022 poskytnuté na financovanie projektov realizovaných v rámci piatich oblastí:

– oblasť kultúry, záujmovo-umeleckej činnosti a kultúrnej aktivity

– oblasť charity, sociálnej pomoci, humanitárnej starostlivosti, zdravotníctva a zdravotne postihnutých

– oblasť rozvoja telovýchovy a športu

– oblasť mládeže

– oblasť rozvoja mesta a životného prostredia

Požiadavky na dotácie vždy posudzujú príslušné komisie ( Školská, športová a bytová komisia, Komisia sociálna a kultúrna). Navrhované sumy dotácií, ktoré nedosiahnu výšku 10 000 eur nepodliehajú schváleniu mestským zastupiteľstvom. Ak navrhované sumy dotácií v rôznych oblastiach prevyšujú čiastku 10 000 €, podliehajú pred poskytnutím schváleniu v mestskom zastupiteľstve. Poslanci MsZ výšku buď hlasovaním odobria, prípadne podľa zmeneného a hlasovaním potvrdeného návrhu upravia. O výške dotácii na nasledujúce obdobie poslanci rokovali na februárovom zastupiteľstve.

V schválenom rozpočte na rok 2022 bude činnosť jednotlivých združení a klubov v Seredi podporená dotáciou v nasledovných výškach:

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img