ISSN 1337-8481

pondelok, 22. júla, 2024

Vláda nenechá prevádzky bez pomoci

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Eduard Heger – predseda vlády SR /  Myslíme aj na zatvorené prevádzky, ktoré vzhľadom na zlú pandemickú situáciu znova prichádzajú o tržby a zavádzame znova opatrenia z prvej pomoci, a to v podobe príspevkov na zamestnancov podľa poklesu tržieb.

Ako bude pomoc fungovať?

🔵 za mesiac december o ňu môžu požiadať všetky prevádzky do 50 zamestnancov, ak boli zavreté v mesiaci december 2021 z dôvodu pandemických opatrení,
🔵 podmienkou je pokles tržieb aspoň 40 %, pri ktorej dostane prevádzka príspevok 450 eur na zamestnanca,
🔵 v prípade poklesu tržieb 60 až 80 % to bude 630 eur a ak klesnú tržby prevádzke o vyše 80 %, tak dostane príspevok 810 eur na zamestnanca.

Spustenie pomoci považujem s ohľadom na štátny rozpočet za zodpovednú a adresnú pomoc slovenským podnikateľom. Opatrenie musíme ešte schváliť na vláde, aby si prevádzky mohli od januára začať žiadať o vyplatenie príspevkov.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Vláda neustále niekomu pomáha,ľudia sa ale neustále sťažujú,že im nikto nepomáha,a že nedostali niektorí ani kompenzácie z prvej vlny.Takze,niečo tu nesedí.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img