ISSN 1337-8481

pondelok, 15. júla, 2024

Predseda vlády SR Eduard Heger diskutoval s nemeckými podnikateľmi pôsobiacimi na Slovensku

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Úrad vlády SR  |MM|    „Od začiatku existencie Slovenskej republiky nás s Nemeckou spolkovou republikou spájajú silné hospodárske väzby. Nemecké firmy sú pre našu ekonomiku životne dôležité,“ povedal predseda vlády Eduard Heger počas videokonferencie s nemeckými podnikateľmi pôsobiacimi aj na Slovensku.

Eduard Heger nemeckých podnikateľov informoval o aktuálnych prioritách vlády a reformách, ktoré Slovensko aj prostredníctvom plánu obnovy pripravuje. „Nemeckým partnerom som predstavil našu reformu zdravotníctva, ktorá bola minulý týždeň schválená v prvom čítaní v parlamente, reformu súdnictva, ale aj reformu vysokých škôl a vzdelávania.“

Podnikateľom priblížil aj kroky, ktoré vláda prijíma na odstraňovanie zbytočnej byrokracie a na zjednodušenie podnikania na Slovensku, tzv. „druhé kilečko“.  „Pre investorov a zamestnávateľov je dôležité stabilné a predvídateľné prostredie, ale aj úrady, ktoré poskytujú kvalitné služby,“ povedal Eduard Heger.  „Musíme počúvať firmy, ale aj s nimi komunikovať. Chceme investovať do vzdelávania, ktoré je bližšie k praxi a vytvára zamestnancov pre trh práce a spĺňa aj očakávania firiem,“ dodal premiér.

Nemeckí zamestnávatelia poukázali na problémy pri získavaní nových kvalifikovaných pracovníkov. Eduard Heger objasnil, že vláda problematiku nedostatku pracovnej sily rieši a prijaté budú legislatívne zmeny, opatrenia na zamestnanie dlhodobo nezamestnaných.

Vo vzájomných nemecko-slovenských ekonomických vzťahoch hrá veľmi dôležitú úlohu automobilový priemysel. Nemeckí podnikatelia skonštatovali, že Slovenská republika je v rámci tohto odvetvia medzi top desiatimi partnermi. „Automobilový priemysel je chrbticou našej ekonomiky. Výskum, vývoj a elektromobilita je budúcnosť a my musíme udržať krok s ostatnými krajinami,“ zdôraznil predseda vlády.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img