ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

Falg futbal na Základnej škole J.A. Komenského

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

ZŠ J.A. Komenského /   Žiaci 2., 3. a 4.ročníka ZŠ Jana Amosa Komenského sú zapojení do pilotného projektu MODUlY, ktorý zastrešuje Ministerstvo školstva. Cieľom projektu je priniesť do vyučovania telesnej výchovy na 1.stupni ZŠ zaujímavý, inovatívny a inšpiratívny obsah a predstaviť žiakom aktívne spôsoby a možnosti trávenia voľného času.

V pilotnej fáze projekt obsahuje moduly zamerané na tanec, tenis, zdravotné cvičenia, vodné pólo, atletiku, gymnastiku, cvičenia so švihadlom či flag futbal.
Naša škola je zapojená v module zameranom na nový atraktívny šport flag futbal. Je to absolútne bezkontaktná verzia amerického futbalu, ktorá je vhodná do školského prostredia ( viac o hre https://www.youtube.com/watch?v=l8_RKS15eiY).

Hodiny telesnej výchovy vedie tréner zo Americký futbal na Slovensku (Slovenskej asociácie amerického futbalu), ktorý oboznámi učiteľov a žiakov so základnými technikami a zručnosťami ako sú behanie, uhýbanie, hádzanie a chytanie prihrávky. Po absolvovaní modulu v rozsahu 6 vyučovacích hodín sa očakáva, že učiteľ bude vedieť pokračovať vo flag futbale so žiakmi samostatne. Napriek tomu, že iba začíname, flag futbal má úspech medzi žiakmi i učiteľmi. Veríme, že sa stane obľúbenou hrou, ktorá vzbudí záujem žiakov o telesnú výchovu a šport.

PaedDr. Jana Očenášová

 

zdroj: ZŠ J.A. Komenského Fb

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img