ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. júla, 2024

Mira Mierneho v Múzeu totality zaujala hlavne vitrína so zameraním na bývalú NDR

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Predstavovať Trabant Mira Mierneho určite netreba. Je ho vidieť dostatočne pri ceste do Campingu, ale aj na rôznych zrazoch veteránov, či iných akciách v meste.

Rovnako netreba predstavovať ani fotografie jeho fotoobjektívom. Na sociálnych sieťach zameraných na mesto, ale aj priamo na SeredOnLine.sk nie sú vzácnosťou.

Práve „Trabantista“ Miro Mierny v sobotu v predvečerných hodinách prišiel do Múzea totality vyhodnotiť, na čo sa môžu návštevníci v budúcnosti tešiť.

Nebol by to on, keby sa podrobne nezastavil pri vitríne zameranej na bývalý socialistický štát Nemeckú Demokratickú Republiku, ktorá rovnako ako Československo bola súčasťou Sovietskeho socializmom presiaknutého bloku.

Originálna zástava NDR (DDR), originálne mapy vtedajšieho „Východného Nemecka“, originálny úlomok Berlínskeho múru, malý kovový model Trabanta a – luxusná vlajka s logom a vyobrazením kultového bakeliťáka  TRABANTU.

Súčasťou vitríny, teda archívu sa stanú aj fotografie Mirovho Trabanta.

Mirovi srdečne ďakujeme za darčeky a to starý klasický „chlebník“ – my starší ho poznáme z výletov v pionierskych táboroch, malú rezačku na fotografie a starú mapu z čias Československa.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img