ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

Za ubytovanie neplatia,tvoria dlhy. Mestské byty vybývali a vysťahovanie trvá mesiace až roky.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Sereď  /  Problematikou Mestských sociálnych bytov na Trnavskej ulici v Seredi sme sa zaoberali nespočetné množstvo krát. Neprispôsobiví obyvatelia neplatiaci nájom a neplniaci si základné povinnosti voči vlastníkovi nehnuteľnosti – Mestu Sereď, nezákonné postavenie schodov mestom s ignorovaním oprávnených nárokov vlastníkov vedľajšej nehnuteľnosti, sústavný neporiadok okolo sociálnych bytov a v celom objekte. To sú problémy citeľné viac menej denne.

V článku publikovanom dňa 11. júla 2020  pod titulom „Druhý rok neplatia nájom a bývajú na náklady nás občanov. Dlh jedinej rodiny doteraz je 8 889,97€ a každý deň narastá ! – VIDEO“ sme verejnosť informovali o uzatvorení jednotlivých bytov nehnuteľnosti viditeľnej z mesta a zabednení všetkých jej okien OSB doskami. Toto vykonalli pracovníci MsÚ.

Mestská nehnuteľnosť sociálnych bytov je nonstop monitorovaná kamerou Mestskej polície. A nielen ona, ale aj okolité nehnuteľnosti, nakoľko kamera má funkciu natáčania. Preto je až nepochopiteľné, že asi pred mesiacom a pol nik nereagoval na neodborné, až surové odstránenie jednej OSB dosky z okna, ktoré dovtedy bolo pracovníkmi mesta zabednené. Predmetná doska formátu cca 2×1,5 m ležala na trávniku niekoľko dní. Dnes je opretá o nehnuteľnosť vo vnútri objektu.

Asi v rovnakom čase sa v sociálnych bytoch začali objavovať nové tváre v počte presahujúcom bežných obyvateľov jedného bytu. Predpokladali sme, že mesto má prehľad, kto sa do bytov nasťahoval, prípadne, kto sa tam systematicky zdržuje. Alebo vo vedľajších bytoch, ktoré by tak isto mali mať počet ubytovaných prísne kontrolovaný.  Nové autá prevažne zn. Mercedes odparkované pred sociálnymi bytmi a krik detí aj o 23.00 hod. či bežne aj po pol noci na dvore sociálnych bytov je úplne štandardný. Nechodia tieto deti do školy? Neplatí na ne povinnosť navštevovať aspoň Základnú školu? Alebo len sú vonku v dobe, kedy už ich rovesníci a zpravidla aj dospelí pracujúci ľudia spia? Vie o tomto stave príslušný úrad?

Dnes sme telefonicky kontaktovali pracovníčku MsÚ, ktorá má tento referát na starosti. Potvrdila nám, že kľúče boli vydané jednej osobe a tá mala byť už dlhšiu dobu z bytu vyprataná exekútorom, ktorý však nekoná. Táto osoba je teda v byte bez právneho titulu. A nájom neplatí…

Už roky upozorňujeme na takto zvláštnu inštaláciu vývodu z kotla, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou by nebol bežnému človeku odsúhlasený ani na maštaľ.

Nejakým spôsobom však mestské sociálne byty sú a podľa slov pracovníčky MsÚ a v zimných mesiacoch je tento objekt temperovaný. Podľa informácie z nasledujúceho telefonátu, ide o odvod spalín kotla inštalovaného do budovy odbornou firmou a ide o kotol, ktorý má vykurovanie zabezpečovať.

Vidiac fakty (a momentálne už aj stanovisko MsÚ) sa pýtame – to skutočne vedenie mesta nevie po dlhé mesiace exekútora, ktorý dostal prípad pridelený dotlačiť do stavu, že bude konať?

Akým spôsobom je (resp momentálne NIE JE) nehnuteľnosť oficiálne vykurovaná, resp. dokurovaná teda vieme. Už je zima a ako je vykurovaná reálne – nevieme. Či nehrozí požiar alebo výbuch, keďže s obdobnou situáciou v tejto nehnuteľnosti už máme z minulosti skúsenosti ale nevieme. Rovnako sa vedenie mesta snaží tváriť, že ani hlodavce v takto znečistenom prostredí sa nevyskytujú.

Obyvatelia Mestských sociálnych bytov tvoria odpad rovnako, ako každý z nás. Niekedy možno viac. Fungujú ale skutočne zvláštnym spôsobom. Vytvorený veľkoobjemový odpad nezoberú na zberný dvor, ako to robí každý civilizovaný človek, ale jednoducho vyložia svoj bordel na ulicu, odpad sa kopí až na základe spravidla našej kritiky je odvezený mestom – ako inak na náklady daňových poplatníkov. Je toto normálny stav?

Stav z pred cca mesiaca:

Dokedy budeme doplácať na hŕstku neprispôsobivých ľudí neschopných  robiť len to, čo je vyžadované od každého z nás? Alebo je to len o tom, že o tejto skupine ľudí vyžadované dnes už ni nie je skutočne vôbec nič?

V článku uverejnenom pod titulom „Druhý rok neplatia nájom a bývajú na náklady nás občanov. Dlh jedinej rodiny doteraz je 8 889,97€ a každý deň narastá ! – VIDEO“ sme písali o dlhu, ktorý nechala mestu rómska rodina obývajúca byt, ktorý bol podľa jeho prianí z daní daňových poplatníkov, teda nás obyvateľov mesta prerobený a to dokonca aj vyhotovením samostatného vstupu aj so schodišťom. Pracovníčka MsÚ potvrdila, že aj rodina, ktorá má neoprávnene obývať túto nehnuteľnosť v súčasnosti za prenájom neplatí.

Článok uverejnený asi pred rokom:

Druhý rok neplatia nájom a bývajú na náklady nás občanov. Dlh jedinej rodiny doteraz je 8 889,97€ a každý deň narastá ! – VIDEO

Priatelia nezačneme aj my pýtať obdobné výhody od mesta, resp. má v súčasnej spoločnosti zmysel plniť si záväzky, keď vidíme, že mesto nie je schopné ani cez exekútora na základe súdneho príkazu „nájomníka“ resp. dnes už skôr skvotera z vlastnej nehnuteľnosti vysťahovať po dobu niekoľkých mesiacov či dokonca niekoľkých rokov?

Na ľudí tvrdo pracujúcich po celý život štát a samosprávy váľajú ďalšie a ďalšie poplatky, zvyšujú dane, poplatky za odvoz odpadu a na každého z nás sú páky na vymoženie záväzkov. Čo sa musí stať na to, aby si kompetentní uvedomili, že raz aj slušným a štandardne zákony dodržiavajúcim ľuďom povolia nervy a povedia dosť?

– – –

Pripomeňme si vyjadrenia nájomníkov jedného zo sociálnych bytov vlastníckom vzťahu k nehnuteľnosti a platenia si záväzkov voči Mestu Sereď:

Aj vy ste sa pobavili?

A teraz sa pozrime na dlhy zanechané k dnešnému dňu:

Na základe našej žiadosti, pracovníčka MsÚ Mgr. Jana Vadovičová skutočne promptne zaslala e-mail s údajmi vhodnými na publikovanie:

Zadný vchod predného domu – posledná nájomná zmluva na byty č.2 a č.4 na Trnavskej ceste 866/51 v Seredi bola podpísaná od 1.9.2018 do 30.11.2018. Potom mesto začalo realizovať všetky kroky na ich vysťahovanie v rámci platnej legislatívny . Byty boli dňa 11.8.2021 vypratané. Exekúciu vykonala JUDr. Majkútová. Pohľadávka voči nájomcom k 30.9.2021 predstavuje sumu  16 085,91€.

Mesto realizovalo samostatný vchod do bytov č.2 a č.4 v roku 2016 s celkovými nákladmi 6 380€. Na základe uvedenej rekonštrukcie bola nájomcovi od 1.12.2016 zvýšená mesačná výška úhrad do fondu opráv na náklady spojené s jeho vybudovaním o 100€/mesiac. Nájomné uhrádzal nájomca do septembra 2018 čím prispel do fondu opráv v celkovej sume 2 200€.

Predný vchod  – posledná nájomná zmluva na byty č.1 a č.3 na Trnavskej ceste 866/51 v Seredi bola podpísaná od 01.07.2018 do 30.09.2018. Následne mesto začalo realizovať všetky kroky na ich vysťahovanie v rámci platnej legislatívny. V súčasnej dobe je vydaná právoplatná exekúcia na vypratane bytov (396EX 338/21 – 28), ktorou bol poverený dňa 7.5.2021 JUDr. Martin Dobrodenka so sídlom exekútorského úradu v Skalici. Pohľadávka voči nájomcom k 30.09.2021 predstavuje sumu 8 408,94€.

Mesto pristúpilo k uzavretiu rozbitých okien doskami po tom čo boli byty opustené, ale ostali v nich osobné veci nájomcov. Zároveň ich tak zabezpečili aby sa do nich nenasťahovali iní ľudia.  Byty musí vypratať exekútor na základe exekučného príkazu, nemôže tak urobiť mesto.

Na základe Vášho upozornenia bola na sociálnych bytov vykonaná bezodkladne kontrola pri ktorej bolo zistené, že v pivnici domu sa nikto nenachádza. Pivnica je zabezpečená bezpečnostnými dverami napojenými na alarm. Čo sa týka prieduchu (komína) v okne z pivnice, ide o komín z kotla určeného na vykurovanie domu. Kotol aj ostatné zariadenie bolo nainštalované podľa predpisov a je na ňom vykonávaná pravidelná kontrola, údržba. Kúrenie je v súčasnej dobe vypnuté. Od roku 2018 počas zimných mesiacov bolo zapnuté na  minimálnu teplotu z dôvodu, aby neprišlo k poškodeniu vykurovacieho systému.

– – –

Po pozretí si videozáznamu v hlavnej úlohe s agresívnymi a arogantnými obyvateľkami bytov a prečítaní si stanoviska MsÚ, už asi sliušnému pracujúcemu človeku veľmi do smiechu nie je, že?

Zo stanoviska p. Vadovičovej vyplýva, že dve rodinky  roky  nezákonne užívajúce mestské nehnuteľnosti, ich nielen vybývali a zničili čo sa zničiť dalo, ale ešte aj zanechali dlh na nájomnom v desiatkach tisíc Eur.

Čo vy na to občania?

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Táto chránená minorita má ešte aj imunitu na dopravné priestupky, kde by iným ľuďom boli vzaté aj vodičské preukazy ale im sa nič nestane. Týka sa to najmä toho bordoveho mercedes s anglickými značkami.

 2. Na Cukrovarskej vyrobili dlh za vodu 66000 eur, cca 2 mil. Sk. Stalo sa niečo? Nič. Takisto aj teraz. Chráni ich EU, mimovládky, ombudsmanka, proste ochrana o akej sa bežnému človeku, ktorý chodí denne do roboty a bojuje s účtami ani len nesnívalo. Ale psst, o nich sa kriticky nesmie hovoriť ani písať lebo dofrčí komando s tankom 😀

 3. Je to cielené v Londýne je po tohtoročnom sčítaní viac prisťahovalcov ako anglánov… najsmutnejšie je že na toto sa skladáme my všetci pracujúci z našich daní! Welcom migranti 🥰

 4. Ešte raz sa narodiť, tak len cigáňom. Je to chránený druh. Dostávajú štedré dávky, ktoré použijú na vlastnú spotrebu, o ubytovanie sa im štát postará, ničia, čo im príde pod ruku a dostanú nové… Tak načo by sa unúvali? A vedia na čo majú nárok. Sú múdrejší ako my ostatní. Vedia svoje postavenie využiť ako sa len dá, alebo aj nedá.

 5. tak len nech vyuzivaju cigani co mozu,ved blba slovac pri volbach znova zvoli neoliberalne hovada co im vsetko dovolia a daju do cernej papule zadarmo.co furt nariekate co sme zvolili to mame.

 6. Pýta sa malý cigán svojho otca:
  – „Tato, čo je to demokracia?“
  – „Demokracia je to, keď bieli gadžovia robia a my dostávame peniaze len tak.“
  – „A to im nevadí ???“
  – „Vadí, ale to už je rasizmus…“

 7. Aké mesiace a roky nás bielych by vysťahovali hneď keby sme boli neplatiči a oni sú smrad ľavá cvarga treba ich vyvliect jednosmerne na Aliasku

 8. Čo stále pindáte na nás… sme vaša budúcnosť, veď už ani deti neviete nadzigať… my kam strekneme tam vyrastie nový plevel , sme ako semiačka púpavy
  ✌️

 9. Tak my sme dali k smetiakom posteľ a to len kým nepríde odvoz a hneď boli u nás policajti.Tam čo neprídu policajti a nedajú im pokutu spojenú s prednáškou o odpadoch.Nezaplatia? Tak nech im to strhnú zo sociálnych dávok!

 10. takto to bolo, je a bude!! a nikto stým nič neurobí aj keby sa všetci na hlavy postavili. Zmení sa to až keď opálený budú majorita

 11. Urobil by s tým niečo niekto,ale to by ste sa nesmeli báť zvoliť ho ! Jediný národniar na Slovensku. Určite všetci viete koho mám na mysli

 12. Daniel .ale toto nie je len problém v Seredi.to je problém na celom Slovensku. Inak neviem či je to rodinu a výchovou. Ale podľa mňa nie. Preto nikde nepíšem že neznášam cigánov. nemám rád len ludí ktorý zneužívajú systém

 13. Bohuš to viem veľmi dobre že to nie je problém iba v Seredi. tak isto som nemyslel nijakého Sereďského politika… Ja žijem s cigánkou a pritom som biely,no ona patrí medzi tých civilizovaných. Ani ja nemám rád tú ostatnú chátru čo žije iba z toho čo dostanú od štátu.
  To či je to problém výchovou,tak skôr sa prikláňam že je to nevýchovou.
  Škoda to tu rozoberať. Čaputovskí proBruselskí globalisti tu budú zasa prskať !

 14. Za najlepšie riešenie týchto problémov vidia naši politici, ako aj EÚ to, že do nekonečna ich treba podporovať, lebo inak je to diskriminácia, alebo rasizmu. Len otázka znie: dokedy, keď sa množia geometrickým radom? Ako ich prevychovať nech nám ukážu tak, že si ich tam vezmú. Však za Dzurindovej vlády nám ich obratom poslali späť, že nakoniec Dzurinda musel poslať pre nich špeciál. Tu rozpredali byty a potom si žiadali nové. Takto vyzerá demokracia.

 15. To je i v Brne Bronxu. Zkuste se tam podívat potkani si občas pochutnávají na zbytku jídel, paní tam háže nakrájený rohlíky, umělkyně tam vytvořili betonová křesla na kterých bývají odloženy zbytky jídel, flašky od alkoholu. V rohu nablito, exkrementy.

 16. nech to zaplati ten clovek ktori ich pustil do dlzoby 9000 e ved vedeli ze to neplatia ..okamzite ich mali vystahovat a nie teraz nariekat

 17. čisté zúfalstvo 27. októbra 2021, 10:49 – mimoriadne zjednodusene rozmyslanie.

  Mesto musi mat ubytovanie pre socialne odkazanych ludi – POZOR ! – to ze dnes sa nam dari neznamena, ze nemoze v zivote nastat situacia, kedy aj clovek relativne majetny, moze trpiet nudzou.

  U podnikatela staci nevyhodna zmluva, ci vazna choroba v rodine.

  Nie su problemom samotne socialne byty, resp. ubytovanie pre socialne odkazanych, ale sposob ich vedenia, prakticky ziadna kontrola, byvanie v nich ludi, ktori tam nemaju co robit (pamatam pripady, ked mnozstvo ludi tam bolo akoze na navsteve. Problem je, ze navsteva trvala dva roky), to, ze mesto nevyzaduje bezuhonnost a ze toleruje aj predaj drog a inu trestnu cinnost. Takito ludia by si mali byt vedomi faktu, ze akekolvek nezakonnosti sposobia ich OKAMZITE DELOZOVANIE.

  My sa vsak musime zamysliet nad tym, preco sa predaju drog ludi t.c. vo vyzbe alebo vo vykone trestu darilo v obchodovani prave v mestskych nehnutelnostiach. (zadokomentovane su prave socialne byty, stadion a info su o sportovej hale a pod.)

  Ja ani ako sused v podstate nemam problem s existenciou socialnych bytov, no mam vazne vyhrady vosi ich sprave, ludom ktori su v nich ubytovani (neriesim ci legalne alebo nelegalne) a sposobom NEriesenia problemov sposobenych mestom (uradnikmi) pri vykone ich prace a zneuzivanim zakonov k sikanovaniu a znevyhodnovaniu ludi.

  Samozrejme, ze vsetko o com pisem je zdokumentovane a podlozene dokazmi.

  Nie su teda problemom samotne ubytovania pre socialne odkazanych, ale kompetentne osoby a ich konanie, resp. v mnohych pripadoch NEkonanie tam, kde konat mali a boli povinne.

 18. Do toho prveho bytu treba dat policajnu stanicu, je to super lokalita pre policajtov, nemuseli by chodit moc na vyjazdy. Setky zvery by boli pod dolhladom.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img