ISSN 1337-8481

sobota, 22. júna, 2024

Druhý rok neplatia nájom a bývajú na náklady nás občanov. Dlh jedinej rodiny doteraz je 8 889,97€ a každý deň narastá ! – VIDEO

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Sereď / Iba pred tromi dňami sme v článku pod titulom  „Sociálne byty mesta sú stále problémom pre svoje okolie“ priniesli informácie týkajúce sa sústavných problémov spojených s Mestskými bytmi určenými pre sociálne odkázaných spoluobčanov. Načrtli sme problém s konkrétnym bytom, pre ktorý Mesto Sereď vyhotovilo špeciálny vchod (aby neboli bývajúci obťažovaní inými sociálnymi prípadmi) dobudovaním nového schodiska za viac ako 6500 Eur.

Problematiku nezákonného vybudovania samotného schodiska – stavby z pozície vlastníkov susednej nehnuteľnosti dôverne poznáme, ako aj následky, ktoré pre tretiu stranu z tohto konania volených zástupcov a úradníkov vyplynuli. O tom ale v samostatnom článku.

Dnes obyvateľom a občanom mesta prinesieme informácie, ktoré sa týkajú nedávnej minulosti, súčasnosti, ale hlavne platobnej disciplíny nájomníkov, ktorým Mesto Sereď – teda my všetci vysoko nadštandardne (vybudovaním schodišťa a samostatného vstupu do sociálneho bytu) vyšlo v ústrety.

Ako sme uviedli už v predchádzajúcom článku, aj z ulice je vidieť okno zabednené OSB doskou. Prečo k tomuto došlo?

V predpoludňajších hodinách  15. mája 2020  sme v sociálnych bytoch zaregistrovali zvýšený pohyb ľudí a neušlo nám, že sa jedná o predmetný byt. Pracovníci mesta vyložili niekoľko OSB dosiek a ako okno od ulice, tak z dvora, ale aj vchodové dvere zabednili, aby do mestského bytu znemožnili prístup nepovolaným osobám.

Odvtedy sa okolo bytu navonok nedialo nič zaujímavé. V pondelok  sme Mesto Sereď telefonicky požiadali o informácie, aký problém s nájomníkmi tohto bytu nastal a ako títo majú vyrovnané financie za nájom sociálneho bytu.

Viceprimátor a hovorca Ľubomír Veselický nečakane cez pracovnú dobu dvihol služobný telefón a bez problémov prisľúbil zistenie predmetných informácií. Odporučil nás na kompetentnú pracovníčku, ktorá nám skutočne ochotne hneď na druhý deň požadované informácie zaslala e-mailom.

Mestom zaslané stanovisko prinášame ich bez akýchkoľvek korektúr:

Jana Vadovičová <jana.vadovicova@sered.sk>

ut 7. 7. 9:52 (pred 1 dňom) komu: majko, Silvia

Dobrý deň p.Majko, posielam Vám informácie na základe nášho včerajšieho telefonického rozhovoru ohľadne sociálnych bytov na Trnavskej ceste.

Posledný nájomca užíval byty č.2 a č.4 na Trnavskej ceste 866/51 v Seredi na základe Nájomných zmlúv od 1.6.2015 do 30.11.2018. Od tej doby užíva byty bez právneho titulu. Mesto realizuje všetky kroky v súlade s platnou legislatívou na jeho vysťahovanie.

Mesto realizovalo samostatný vchod do bytov č.2 a č.4 v roku 2016 s celkovými nákladmi 6 380€. Na základe uvedenej rekonštrukcie bola nájomcovi od 1.12.2016 zvýšená mesačná výška úhrad do fondu opráv na náklady spojené s jeho vybudovaním o 100€/mesiac. Nájomné uhrádzal nájomca do septembra 2018 čím prispel do fondu opráv v celkovej sume 2 200€.

Pohľadávka voči nájomcovi – istina + úroky z omeškania k 30.6.2020 predstavuje sumu 8 889,97€.

S pozdravom
Mgr. Jana Vadovičová, odd. ŠRKaŠ – referát rodiny Mestský úrad Sereď

Aby teda bolo každému úplne jasné,  táto rodina už druhý rok obýva  sociálny byt bez platenia nájomného a príslušenstva. Práve pre túto rodinu bol tento byt v roku  2016 de facto „na zákazku“  prispôsobený z peňazí nás občanov.

Nikto z kompetentných teda nezapracoval na tom, aby sa zo sociálnych prípadov odkázaných na bývanie v týchto bytoch stali občania nie do smrti odkázaní na bývanie vyhotovené mestom, ale výstavbou schodišťa tejto rodine poskytli nielen nadštandardnú službu za naše peniaze, ale aj pocit, že byt je ich.

Neveríte? Pozrite si videozáznam z roku 2016. Tam nám občanom ale aj vedeniu mesta nájomkyne Mestských sociálnych bytov na rovinu a polopate vysvetlili, ako veci vnímajú.

Ste prekvapení? Ak áno, čím? Nie je chybou systému a majoritnej spoločnosti, že nedokáže niektorým občanom či už v škole alebo individuálne vysvetliť, aké majú nielen práva, ale aj povinnosti voči štátu, mestu a spoločnosti ako takej?

Nemáte pocit, že niekto zlyhal, keď títo ľudia úplne bez zábran cudzí majetok verejne vydávajú za svoj napriek tomu, že k nemu nemajú žiaden majetkovo právny vzťah?

Vo videu je nám všetkým jasne a zrozumiteľne predstavená genéza problému. Od jeho vzniku, až po moment, kedy sme sa vlastne my občania dozvedeli,  že znovu minimálne jedna rodina s najväčšou pravdepodobnosťou dva roky bývala, užívala si všetky výhody bývania na dlh, úkor a  náklady nás všetkých.

Je potrebné klásť si otázku, koľko tisícov kto z nás za tú dobu zaplatil na splátkach z tridsať ročnej hypotéky, koľko sme zaplatili za plyn, aby sme nepomrzli a za elektrinu, aby sme mohli svietiť?

Uvedomia si aj po tomto videu tieto skutočnosti mladé rodiny vychádzajúce od výplaty k výplate a napriek plneniu si svojich záväzkov voči štátu a mestu nútené doslovne zvádzať zápas so samosprávou a vedením mesta o osadenie kolotoča za 1300 Eur na sídlisko s dvesto malými deťmi?

A uvedomia si poslanci MsZ, primátor a všetci sociálne cítiaci (zásadne nie zo svojho) ľudia, že takýmto postojom najviac škodíme vlastne samotným sociálnym prípadom, ktorým namiesto povestného „podania udice aby mohli loviť, hádžeme na tanier nami ulovené, upečené a predžuté ryby“?

Tak toto sú fakty. Niektoré na videu, iné na fotografiách a ďalšie v e-maili Mesta Sereď. Fakty, nie neoverené správy či účelovo podhodené informácie.

Ako s nimi kto naloží, je každého osobnou vecou. Naloženie s týmito faktami ale nie je osobnou vecou pre poslancov MsZ a primátora mesta. Menovaní sú totiž povinní konať. Ide o majetok mesta. Či sa tak udeje a s akým úspechom, sa budeme pýtať inokedy.

– – –

Problematike týkajúcej sa Sociálnych bytov Mesta Sereď sa venujeme už viac ako 12 rokov. Ďalšie články z histórie nájdete tu:

http://archiv.seredonline.sk/socialne-byty-mesta-sered/index.html

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Ja byť pri moci ako diktátor,nemal by som s nimi ani najmenšie zľutovanie ! To by sa títo asociáli pričmúdení divili ! Utekali by zo Slovenska len by sa tak prášilo !

 2. To snad ani nie je mozno co si oni myslia…
  Nie nadarmo sa volaju neprisposobyvi. Keby to spravi normalny obcan taketo veci, inak by sa snim vsetci bavili, tak potom co je diskriminacia ?
  Obdivujem vas, ze to vobec zvladate mat takychto susedov….

 3. Tu je je predsa vedenie mesta Tomcanyi a jeho zodpovednost. Ked sa o to nestara a necha takto produkovat stratu rozpoctu mesta, tak nech to doplati on.

 4. Zaujimave toto… 🙈 🙈 Urobili schody za 6500 a naco?? Co boli zo pozlatene?? 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 Akoze sak určite sa dali aj lacnejšie spravit. Sociálnym prípadom… 🙈 🙈 To uz je vidiet ako rozmyslate.. A Daniel ty budes nejaky zakomlexovany ako vidim.. Danielov nemam rada a asi viem aj preco 😂 😂 🙈 🙈 uz len to meno je napi*u mal si sa volat radcej Jovan 😂 😂 🙈 🙈 🙈 🙈 debil..

 5. ciganom vedia urobit nove schody a hlavne ze pred kinom co je v meste tie iba pozliepali zo stareho odpadu tam nemohli urobit nove ale spinavym cigosom nove

 6. no a preco ked inym vedia siahat na dochodok im nesiahnu na socialne dávky? nemam slov…Bolo by nacase vymenit vedenie mesta…

 7. Ziadne nenavistne komentare z obyvacky problem NIKDY nevyriesia. Len systematicke poukazovanie na problem sposobom respektujucim FAKTY a argumentovanim, porovnavanim a TRVANIM na ROVNAKYCH PRAVACH A POVINNOSTIACH kazdeho z nas.

  Nie je podstatne, ci sa jedna o majoritu, alebo minoritu. Podstatna je ROVNOST pred zakonom a rovnost sanci a moznosti uplatnit sa. A ta tu skutocne je. Ze su ludia, ktori nemaju zaujem vzdelavat sa, radsej kseftuju a nepracuju? To vzdy bolo, je a bude. Nemozu ale v systeme byt hodnoteni rovnako !

  Nesuhlasim s tym, aby stat, mesta a vlastne ktokolvek uprednostnoval alebo zvyhodnoval niektoru skupinu ludi na zaklade rasovom, prislusnosti k etniku, vierovyznaniu, alebo politickej prislusnosti.

  Taketo zbyhodnovanie alebo opacne diskriminacia vytvaraju stale viac podmienok na potlacanie prav minority, alebo majority. Nasledne vznikaju disproporcie a ludia sa buria. Cim bude horsie, tym budu ohlasy a odpor vacsi.

  Je nevyhnutne razantne potlacat akekolvek prejavy rasizmu a to u kohokolvek ! A tu jednoznacne stat zlyhava. Dokumentovat budem na konkretnych pripadoch, kedy neboli verejne prezentovane jasne a zrozumitelne verbalne utoky povazovane za trestne. V parlamente sedia zakonodarcovia, ktori maju k extremizmu blizko a ich eliminovanie zakonom trva tak dlho, az sa stava urcitou tolerovanou skutocnostou v state.

  Cudujeme sa, ze si jedna ci druha strana dovoli to, co je aj tu zadokumentovane?

  Zakony nedodrziavaju poslanci NR SR, denne sa na ludi vali spina z ministerstiev, kde tunelovali verejne financie vo velkom. Sudcovia su v base, mafiani ako na spagatiku ovladali generalneho prokuratora. Primator mesta Tomcanyi verejne obhajuje porusovanie zakonov, mesta a dediny zakony porusuju a poskodenych odkazuju na sudy, na ktore nasledne podla svedkov vyvyjaju natlak, aby rozhodovali v ich prospech.

  Moralka je uplne na dne a nedostali ju tam bezni ludia, ale ti, ktori si funkcie a sluzbu obcanom zamenili za priestor pre vlastne zbohatnutie a financne ci materialne zabezpecenie niekolkych generacii po sebe.

  Cudujeme sa tak, ze nejaka jednoducha zenicka kludne prstom ukaze na mestsky socialny byt s tym, ze je jej ?

  Nic sa im nestalo a nestane. Tak, ako sa ZATIAL nic nestalo primatorovi Tomcanyimu za kontrolorkou najdene desiatky poruseni zakonov v bytovom poniku, na urade a napr. aj pri 8 rocnom nezakonnom vyplacani odmien zastupcovi.

  Ludia tieto podlosti vidia a ziskavaju pocit, ze ked mozu ti hore, mozu aj oni.

  A ostatni sa s korupciou naucili zit…

 8. Tirpák vie len kritizovať, špehovať udávať. Mal vyhrať voľby a mohol ukázať také isté h…… ako Matelko. V budúcich voľbách sa môže ukázať . A mi všetci mu môžeme potom pomôcť adresnou kritikou.

 9. Chrapac asi nevie ze na tie romske byty dostavaju bileli ….y!! velke dotacie z bruselu na nasich spolu občanov romov!mesto na na nich zaraba velke ticice eur

 10. Anonym – tvoje IQ je už na vrchole a pritom má hodnotu hupacieho koníka. Ak by tu nebol Majko a spol tak mesto je už dávno sprivatizovane a mestský rozpočet by nepatril mestu ale súkromným osobám. A nakoniec ešte okrem peňazí z rozpočtu na štadión by musel ísť každý Obyvateľ mesta na brigádu a od robiť tam 200 hodín dobrovoľne a zadarmo. Nehovoriac o tom, že naša minorita sa tu začína správať ako by sme boli ich otroci. Mame právo len robiť a držať hubu. Ostatné sa nás netýka

 11. No strach sedlaci uz aj schody zavidia ciganom 😂 😂 🙈 pred kino si urob sam nove.. A Majko sak ty to sem vsetko davas iba kvoli tomu ze su tvoji susedia aj jed onich ani nevies ale sak.. Nevafi.. Keby byvali nikde inde rak sa oto nezaujimas.. Mas to na skok tak treba mat clanok o niecom kde ta primitívny ludia podporia.. A davaju tu rasisticke utoky oto ti ide aby znenavideli ludia ciganov lebo ty to tak citis a vidis. Nech si robia vo chcu co vas do toho?

 12. pre Miloš Majko 12. júla 2020, 12:29
  Miloš rovnosť pred zákonom v tejto krajine nikdy nebude. Obzvlášť keď sa jedná o cigáňov. Mimovládky, ombudsmanka, darmožráči z EU nad nimi držia ochrannú ruku, preto sa im všetko toleruje. Mazurek povedal v rádiu to, čo si myslí 90% národa a už bol z neho ťažký rasista. Takže ešte raz, ako s nimi spraviť poriadok, keď sú všetci posratý z EU a drbo trnavský Plačkovič ich ešte dá za príklad národu? I keď, tam sa neni čomu diviť, keďže v osadách dostal Matelko viac hlasov ako vajda.

 13. Nikdy nikto nediskriminuje „neprisposobivych občanov“.
  Myslím si ze diskriminovaní sme my obyčajní ľudia. Ja by som svoj byt takto ani nestihol zničiť. Bytové družstvo by ma vyhodilo v prvej tretine 😂😂😂
  Asi sa idem pričmudiť niekam.

 14. Správa pre „Neanonym“
  Ty si tiež jeden z nich že?
  Podľa gramatiky a názoru určite. Tento článok je dobre napísaný a mali by sa viac takéto písať. Nech ľudia vidia čo sa deje.

 15. Pre“ Dusan“ ked rychlo pises tak sa prihodi aj chybycka 😂 😂 🙈 🙈 🙈 a vlastne co tu trepes o gramatike sak tu nejde o gramatiku ale oto ze schody pre sociálne pripady urobili za 6500 jak keby boli milionári.. 🙈 🙈 😂 😂 A oto ze ste „len“ rasisti.. A zbytočne sa robite ze nie piseme len pravdu.. Pravdu tak ako ju vy vidíte ale je ina.. V skutočnosti..

 16. Tak po prve: POPROSIM ked sa nabuduce budu robit takto schody niekde alebo cosi obdobne so 6000covym rozpoctom tak nevahajte a kontaktujte ma, ja by som ich za 6000 isto urobila a mozno aj lepsie haha:)
  2: Cim dalej tym viac mam pocit ze ked taketo veci citam tak mi v hlave prava hemisfera naraza do tej lavej:) akoze socialne byty ktore podla mojho uplne laickeho nazoru maju byt ako pomocna ruka pre tych co sa snazia no docasne si nemozu dovolit ine byvanie…1-nevedia vystahovat najomcu ktory sa nevie ani len spravat a nevie dodrziavat ziadne pravidla (alebo oni ziadne pravidla niesu?) nehovoriacc o tom ze najomca neplati.. hah im tam postavim scody aby mohli dalej zadara a neprisposobivo obtazovat a devastovat aj nadalej..to je teda jake riesenie a k tomu tym co neplatia ano a byvaju v socialnych bytoch kvoli tym schodom (ehmmm za 6000€) zvysim este aj najomne a jako fakt si budem mysliet ze ked doteraz najom neplatili tak ked ho zvysim platit ho zacnu?? tooo cooo toto ahaha..a keby zaplatili tie schody cele jakoze zaplatili len okolo 2000/6000 teda stvrtina schdov je ich to ked budu odtial odchadzat si maju tie schody vziat so sebou ci co?:) alebo ked ich konecne po 10 tich rokoch ti kompetentni/neschopni konecne vystahuju z bytu tak sa rozlozia tam na tych schodoch pred domom pretoze schody su predsa ich??…. a vycislovat tu este nejake uroky? ti co tie socialne byty prideluju a ti co stanovuju v nich pravidla schvaluju pristavbu schodov a zvysenie najomneho..tak tym by som celu ich dlzobu dala na kompletku aj s urokmi hah preplatit … mozno by konecne zdvyhli svoje rite a miesto schodov dali 500 euro 5tim dobre stavanym chlapom (+ 50€ by som obetovala na sluchatka do usi nech si pustia nejaku hlasnu hudbu pri praci) aby okamzite vystaovali ludi ktori su tam….hmmm moznno by som ich tam pre istotu aj na chvilu nastahovala gratis do toho bytu nech sa ti neplatici oblukom tomu bytu vyhybaju.. alebo nech vsetci ti ludia ktorym tam tito najomci vadia a vsetci ti ludia co sa im nepaci alebo maaju pocit ze z jeho penazi ako obcana sa plati to ze tam tietoo individua byvaju nech vsetci tito ludia sa proste naraz stretnu a spolu ich pekne krasne vystahuju odtial sup sup za branu..zaistit okna vymenit zamky na dvorcek dat kravu kvoli ktorej akoze pustime prud do plota hah a je to vyriesene..ale na kompletku chore toto haha

 17. Mohla sa tam zaviest 24hodinova strazna sluzba, alebo policajna hliadka, ktora by dohliadala na poriadok a zamedzovala by niceniu, robeniu bordelu a predaju drog. Spravit nove pravidla, ktore by ich prinutili odist, sustavne prehladavanie osob aj majetku vzdy pri vstupe a odchode z pozemku a taktiez preverit odkial maju tie drahe auta, anglicaky vxtiahnute z pozicovne, vsetko im zadrzat a mozu chodit pesi, tak ako si zasluzia, za to co za bordel spravili a kolko dani zaplatili.

 18. Asi pred 12 rokmi som na zaklade OSOBNYCH skusenosti, teda nie z pocutia odporucal OKAMZITE UCINNE RIESENIA PROBLEMU.

  Zo strany mesta nebol zaujem. Problemy su kumulovane a narastaju, aj ked ciastkovo riesene boli. Hlavny problem – moznost kontroly ale vyrieseny nie je.

  Toto nie je o rasizme ci zaujatosti proti nejakym skupinam ludi. Ide cisto o pragmaticke analyzovanie problemu a jeho riesenie vo VEREJNOM ZAUJME.

 19. Treba teda analyzovat komplexne zivot a spravanie tychto nasich milych obcanov, zavolat tam socialku a zistit ci tie deti su vychovavane v adekvatnom prostredi, ked poberaju na nich davky.
  Z osobnej skusenosti poznam aj slusnych romov, ktori so mnou pracovali a nemal som stym najmensi problem. Dokonca v urcitych situaciach boli zahanbeni zo spravania ostatnych romov. Napr v TT v nakupnom centre jeden rom odhodil na zem papier, upozornil som ho nech si to po sebe urychlene uprace. Reakcia bola taka ze sa do mna este postavil ze som ho ohlasil a moj kolega, taktiez rom, mu vynadal a povedal mu ze sa zanho hanbi.

 20. Tak by som tej ciganke svihla ze az…Len paprce stale natrcaju,ze daj,daj… a my dame, je mi z toho zle

 21. seredan pan primator co nienite s tim robyt obycajny clovek raz nezaplati najom a uz ho idu vystahovat tak aj nam zaplate najom

 22. Mozno by mohol pan Majko konfrontovat primatora v tejto veci, neprisposobyvych obcanoch, verejne to niekde predniest, tlacit na urychlene riesenie. Ak to takto nechame, myslim si ze nebudeme daleko od situacie aka je na Luniku.
  Pan Primator, ukazte sa, ako si zasluzite svoju funkciu, teraz je rad na vas, za tie roky, bolo by pekne, nieco spravit konecne aj pre obcanov, co bude prinosom pre mesto, nie len pre jednotlivca 😉

 23. Keby sa tak vyhlasi do rozhlasu o nejako verejnom stretnuti, pekne s megafonom a ist pred mestky urad, taka vecsia skupina obcanov, ktovie ako by sa zachoval nas velavazeny primator.
  Nezabudajme ze v jednote je sila, takisto jak drzia spolu ty „neprisposobivi“ musime drzat spolu aj my ! Dufam ze sa to uz niekam pohne !

 24. Treba to asi vsetko posunut do medii, pekne jojku, markizku, nech len ukazu celemu slovensku ako ma mesto zaujem riesit situaciu.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img