ISSN 1337-8481

pondelok, 15. júla, 2024

„Ak si niekto myslí, že používaním emailu šetrí lesy, tak sa hlboko mýli.“ – Juraj Lukáč

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img
Ak si niekto myslí, že používaním emailu šetrí lesy, tak sa hlboko mýli.
Internet a veci okolo neho už prekonal aj smelý graf, ktorý pripájam a jeho ročná spotreba sa pohybuje okolo 300 TWh. Slovensko má ročnú spotrebu 30 TWh.
Keď som bol mladík, písal som dievčatám papierové listy. To boli časy, keď sa nemuselo ročne vyrúbať viac ako milión hektárov lesov len preto, aby sme si mohli vyrobiť zelenú energiu potrebnú na posielanie nepapierových listov a kričať, že tým šetríme lesy.
A to vôbec nehovorím o energetickej náročnosti, ktorú vyžaduje postavenie týchto zariadení, pomocná infraštruktúra, zamestnanci, kancelárie….
Len ťažba zlata, mimoriadne dôležitého materiálu pre elektronické zariadenia, vyžaduje ročne 500 TWh.
A taká zábava ako ťažba bitcoinov pridáva ďalších viac ako 150 TWh ročne.
Zelené klamstvo…

Zdroj: FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Naložím auto tovarom a dodaci list dá tlačiareň 4 krát na A4 zbohom les. Kam idú peniaze za emisie pánovia zo SNS SU ZA TO V base.

  2. Treba skoncit z nezmyslami ako su tzv. obnovitelne zdroje energie. Na co je taka veterna turbina, ktora nevyrobi ani tolko energie kolko sa spotrebuje na jej vyrobu? Fotovoltika je pod vrstvou atmosfery neefektivna. Dokonca ani v kozme vzdy nestaci a druzice alebo sondy musia mat RTG energeticke zdroje. Potencial vodnych elektrarni je uz vycerpany. Postavili sa uz vsade, kde to bolo mozne. O pestovani stromov pre vyrobu energie sa ani nema zmysel bavit. To musel vymysliet fakt nejaky idiot. Buducnost je jedine v stiepnej atomovej reakcii, v atomovej fuzii a v anihilacii hmoty. Bez vykonnych a nezavislych zdrojov energie ludstvo buducnost ako civilizacia nema. Nastane upadok az zanik, tak ako sa to v minulosti stalo uz mnohokrat s tym rozdielom, ze to bude globalne.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img