ISSN 1337-8481

pondelok, 22. júla, 2024

Očakával som, že Covid lotéria bude viac motivačným nástrojom pre maximum ľudí, ako show verejnoprávnej TV

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Od lotérie financovanej z verejných finančných zdrojov som očakával viac. Úmyselne som som ju nepreberal prvé de facto dva týždne a nereagoval som ani na počiatočné problémy vzniknuté z nedomyslenia stanovených pravidiel čo do ich realizácie a vymožiteľnosti od všetkých oprávnene registrovaných ľudí.

Lotéria mohla byť jednoduchšia v pravidlách, účelnejšia ako nástroj na prilákanie ľudí k očkovaniu a vysvetľovanie davom, že nejde o kupovanie si „duší“ na očkovanie, ale o spoločný záujem, ktorý v súlade s vedeckým poznaním dosiahneme len očkovaním.

Zároveň mala byť motivačným nástrojom podporenia množstva zodpovedných ľudí, ktorí následne podporia ekonomiku v Slovenskej republike. Nie v zahraničí a nie zahraničné firmy. Našu, naše a teda to, čo po tak dlhej dobe (oprávnene) vynútených opatrení podporu potrebuje.

Očakával som, že lotéria nevsadí na teatrálne vysoké výhry jednotlivcov, kde sa šanca vyhrať rovná takmer nule, ale skôr malé stimulačné výhry vysokého množstva do lotérie prihlásených ľudí.

Ide o verejné financie platené všetkými občanmi štátu a tak jednorazovú výhru  1000 Eur na osobu by som videl ako postačujúcu a dostatočne motivujúcu hry sa zúčastniť. Milionár totiž na výhru odkázaný nie je, a bežnému človeku tisícka ak nevyrieši problém, tak úsmev na tvári vyčarí určite.

Stále pripomínam, že ide o verejné financie a tak som očakával doslovne tisíce poukazov vo výške napr. 100 Euro za kus, ktoré by výherca v ktorejkoľvek reštaurácii vymenil za príjemnú rodinnú večeru, v potravinách za nákup, či v inom obchode za nové oblečenie  pre svoje deti. Poukazy by následne štát okamžite reštaurácii, či inému prijímateľovi v plnej výške preplatil na účet.

Myslím si, že 300 Eurové poukazy na pobyt v penzióne či inom ubytovacom zariadení na Slovensku, ktoré prežili dlhodobé povinné uzatvorenie prevádzok, by štátom poskytnuté  verejné verejné zdroje prakticky okamžite  vrátilo do ekonomiky. Toto by pomohlo desiatkam tisíc bežných ľudí, mladých rodín či dôchodcov, namiesto zopár jedincom niekoľko sto tisíc Eur vyplatených vo forme výhier.

Zastávam názor, že Covid lotéria nemala byť poňatá ako show typu „Chcete byť milionárom?, či inom zábavnom programe.

Do lotérie mali byť zapojení všetci očkovaní ľudia automaticky z databázy, ktorou štát nepochybne disponuje. Žiadne špeciálne show nebolo a nie je potrebné, skôr by som išiel formou publikovania vyjadrení už očkovaných úplne bežných ľudí, ktorí by verejne povedali prečo sa dali očkovať a prečo odporúčajú takto konať aj ostatným, ešte nerozhodnutým, či váhajúcim jedincom.

Netvrdím, že je všetko zle, no nejedná sa ale o akciu organizovanú nejakou súkromnou televíziou či médiom, alebo  firmou, ale štátom a to ešte takpovediac vo verejnom záujme. A to považujem za mimoriadne dôležité. Preto si myslím, že malo byť podstatne viac zvážené, ako odmeniť a zároveň motivovať čo najviac ľudí a ako čo najrýchlejšie maximum na lotériu vynaložených peňazí obratom vrátiť nazad do Slovenskej ekonomiky.

Covid lotéria podľa môjho názoru teda mala byť skôr motivačným nástrojom, ako show pre vyplnenie vysielacieho času verejnoprávneho média.

Tak to vidím ja.

Poznámka autora: V momente, kedy bolo možné očkovanie, toto sme využili a teda celá naša rodina je očkovaná už niekoľko mesiacov napriek tomu, že manželka so synom COVID -19 prekonala už v decembri 2020. K rozhodnutiu dať sa očkovať sme nepotrebovali žiadnu propagáciu, lotériu, ani inú formu odôvodňovania nutnosti očkovanie absolvovať. V článku vyjadrujem svoj názor na spôsob vykonania lotérie, motivovanie ľudí k očkovaniu a k tomu využívanému spôsobu.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Žiadna lotéria ma k očkovaniu nemotivovala.Vždy som bola,som a
  budem zásadne proti očkovaniu. Je to moje slobodné rozhodnutie a a neovplyvnil ho ani žiadny politik.

 2. Lotériu si tu na SVK priam privlastnil Matovič ktorý miluje robiť show za peniaze ktoré nepatria jemu.
  Tak ako jeho S.R.O OLANO
  Jedno je isté či už je občan očkovaný alebo neočkovaný a má viac ako 60 IQ tak už nikdy nedá hlas tej sekte S.R:O ktorú vedie TT ….
  Nikdy mu neodpustím keď na svk umierali ľudia a rodiny prichádzali o svojich členov a on si robil tlačovky a robil si žarty s vyškerenou tvárou.
  Od vtedy mi je jasné že ten človek nemá vôbec chrbtovú kosť a jediné čo ho zaujímalo bola vždy publicita a peniaze

 3. Miloš.👏.po dvoch týždňoch reakcia na tento Matovičov kabaret. Hneď prvý diel totálny trapas.20 000 000 € len na výhry plus výroba ,vysielanie … Takú prázdnu špajzu by som bral 👍💲

 4. Táto vláda ani len nevie predstierať, že vie vládnuť. Majú jedinečnú možnosť po dlhých rokoch zmeniť Slovensko, ale obávam sa, že týmto amaterizmom k tomu nepríde. A ak po voľbách príde znova Smerohlas, posledný nech zhasne.

 5. Spravili capa záhradníkom. Už mali len komu dať financie pod palec. Tak sa mi vidí, že čím ďalej, tým väčší debili nám tu vládnu. Tu sa vyhadzujú milióny za kraviny, ale keď sa mali zvyšovať platy opatrovateľkám na to nie sú peniaze, že vraj majú dosť. Tak ako aj opatrovateľkám v dôchodkovom veku, len za polovičný plat, vraj majú penziu. A o valorizácii dôchodkov, škoda hovoriť. Vraj 13 dôchodok, keď niekto nedostane nič. Takémuto psychicky narušenému človekovi, všetko zhltnú aj s navijakom.

 6. Žiadna lotéria ma k očkovaniu nemotivovala.Vždy som bol,som a
  budem zásadne zástanca očkovania. Je to moje slobodné rozhodnutie a neovplyvnil ho ani žiadny politik.

 7. Za tie utratené, oknom vyhodené peniaze, koľko pacientov mohlo dostať liečbu, ktoré poisťovne zamietajú „že sú drahé“? Takýto ľudia musia sa cítiť ako žobráci, keď musia oslovovať ľudí, alebo sponzorov a keď nie, zomrieť. Na takéto Matovičové choré výplody peniaze sú. A vlastne prečo nie? On má kasu pod palcom a on rozhodne na čo dá a na čo nie.

 8. Všetko je v poriadku. Mne sa páči loteria. Podľa mňa sú výhry ešte stále nízko nastavene. Ešte stále ma nepresvedčili zaočkovať sa. Ďakujem za vyjadrenie a želám pekný den. S pozdravom Ricipich

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img