ISSN 1337-8481

utorok, 23. apríla, 2024

Práce na novom parkovisku boli ukončené

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Na križovatke ulíc Kostolná a Vinárska bolo vybudované nové parkovisko pre osobné motorové vozidlá. Práce trvali približne šesť mesiacov a nové parkovacie miesta budú slúžiť všetkým obyvateľom mesta. Vznik nového parkoviska v tejto lokalite bol dôležitý z dlhodobého hľadiska, kedy by v budúcnosti malo dôjsť k výstavbe na súkromných pozemkoch. Tým nastane úbytok parkovacích miest, ktoré sa súčasne nachádzajú na betónovej ploche oproti gymnáziu.

Pred samotnou realizáciou musela radnica najprv vyriešiť majetkovo-právne vzťahy k pozemku. Ten pôvodne patril Mestu Sereď. V roku 1993 plánovala cirkev na tomto mieste postaviť budovu s pastoračným centrom pre veriacich. Mesto chcelo túto aktivitu podporiť a preto poslanci odsúhlasili cirkvi predaj pozemku. Išlo o 1759 m2 za cenu 70 Kčs/m2. K výstavbe napokon nedošlo a predmetný pozemok zostal roky nevyužívaný, zaburinený, so zvyškami betónových panelov v jeho strede. Radnica mala niekoľko rokov záujem tento priestor skultúrniť a zároveň využiť pre potreby občanov. Výsledkom jednaní bolo podpísanie zmluvy medzi Mestom Sereď a Rímskokatolíckou cirkvou na prenájom pozemku na výstavbu parkoviska a to na 20 rokov, za cenu 10 000,- € na celú dobu nájmu. Prenajímateľ, teda cirkev využila podľa zmluvy finančné prostriedky na opravu kamennej kalvárie v Hornom Čepeni a sochy sv. Vendelína na ulici Čepenská. Podľa zmluvy bola 1/3 „trávnatej“ plochy ponechaná pre prípad výstavby pastoračného centra Rímskokatolíckou cirkvou.

Výstavbu parkoviska vykonala firma LUKYSTAV s.r.o, z Dolnej Stredy, ktorá vyšla ako víťaz verejného obstarávania. Stavebné práce boli v auguste ukončené vybudovaním dvoch krytých stojísk na bicykle. Parkovisko s kolmým státím pre 28 vozidiel je vybavené lapačom tukov, osvetlením a posledným krokom bude výsadba zelene.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img