ISSN 1337-8481

pondelok, 15. apríla, 2024

Páchateľa zadržali do 27 hodín, obvinený je zo zločinu znásilnenia

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Dňa 8. a 9. augusta príslušník cudzej štátnej národnosti prepadol v Seredi dve osoby ženského pohlavia. Informáciu uverejnila vo svojej reportáži televízia JOJ. Vďaka rozsiahlej sieti kamerového systému a podrobnej analýze záznamov sa páchateľa podarilo do 27 hodín zadržať.

Prvá žena bola páchateľom napadnutá v skorých ranných hodinách a od znásilnenia ju zachránil jej manžel, ktorý sa v tom čase práve nachádzal na balkóne. Po jeho zakričaní sa páchateľ zľakol a z miesta činu ušiel.

K prepadnutiu druhej ženy došlo v ten istý deň v nočných hodinách na Spádovej ulici. Podľa TV JOJ sa žene podarilo síce na chvíľu utiecť, no páchateľ ju dostihol a znásilnil.

Mestská polícia spolu s pracovníkmi kriminálnej polície prezreli kamerové záznamy, kde našli na niektorých z nich páchateľa zachyteného. Na nasledujúcu noc bol páchateľ zadržaný a odovzdaný príslušníkom Policajného zboru. Podľa hovorkyne KR PZ Trnava Márii Linkešovej vyšetrovateľ obvinil zo zločinu znásilnenia 32-ročného cudzinca, ktorý má na Slovensku povolený pobyt. „Sudca okresného súdu v Galante rozhodol o vzatí obvineného do väzby, nakoľko existuje dôvodná obava, že bude v trestnej činnosti pokračovať,“ doplnila Katarína Lovasová z Krajského súdu v Trnave.

Podľa primátora Martina Tomčányiho došlo k zadržaniu páchateľa behom jedného dňa najmä vďaka výbornej spolupráci kriminálnej polície, mestskej polície a samozrejme operátorov kamerového systému. Aj tu sa ukázala opodstatnenosť kamier v meste.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img