ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. apríla, 2024

IN FANTASY MOOD – výstava fotografií z tvorby Magdy Vrábelovej z Galanty v Mestskom múzeu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

IN FANTASY MOOD

V galérii Mestského múzea v Seredi budú od 1. septembra 2021 vystavené  amatérske fotografie z tvorby Magdy Vrábelovej z Galanty.

 

Výstava obsahuje výber fotografií z tvorby Magdy Vrábelovej. Jej fotografické začiatky siahajú do dôb analógovej fotografie, no intenzívnejšie začala fotiť až príchodom digitálnej techniky, keď si v roku 2005 kúpila svoj prvý digitálny fotoaparát. Od roku 2008 je členkou Fotoklubu v Galante (prierez jej tvorby je aj na internetových  stránkach: https://magdafoto.webnode.skhttps://www.fkga.sk/user-profiles/magda-vrabelova).

Rada fotografuje krajinu s jej premenami v rôznych časových intervaloch  a ročných obdobiach. V posledných rokoch autorku baví realizovať svoje predstavy vytváraním  obrazov zložených z viacerých fotografií alebo motívov, ako je napríklad séria farebných hudobných nálad Misterioso, alebo Babie leto. Okrem toho veľmi rada cestuje a v každej  krajine autorka fotografií nachádza špecifické národné osobitosti a na cestách sa stretla so zaujímavými ľuďmi. Z mnohých štátov Ázie, Európy a Afriky tak vznikli série cestovateľských fotografií a portrétov.

Na výstave v Seredi Magda Vrábelová predstaví svoju experimentálnu tvorbu zo sveta fantázie nálad. Kurátorom výstavy fotografií Magdy Vrábelovej je pán Jozef Keppert, čestný prezident Fotoklubu Galanta.

Pozývame Vás spolu s autorkou na stretnutie s umením fotografie v spojení s históriou v múzeu. Výstava bude sprístupnená v Mestskom múzeu v Seredi od 2. septembra 2021 a potrvá do 2. 10. 2021. Vernisáž výstavy s autorkou sa uskutoční v utorok 31. augusta 2021 o 18.00 hod. Hudobným hosťom na otvorení výstavy bude hudobné zoskupenie Acoustic E-motions.

 

– – –

Usporiadateľ:  Mestské múzeum v Seredi a autorka Magda Vrábelová

Spoluorganizátor: Fotoklub Galanta

Názov výstavy fotografií: IN FANTASY MOOD

Miesto konania: Galéria v múzeu, Mestské múzeum v Seredi, Ul. M. R. Štefánika 8

Vernisáž výstavy: 31. augusta 2021 o 18.00 h

Kurátor výstavy: Jozef Keppert, čestný prezident Fotoklubu Galanta

Hudobný hosť: Acoustic E-motions

Trvanie výstavy: 1. 9. 2021 – 2. 10. 2021

– – –

 

Kontakt: Mária Diková, vedúca Mestského múzea v Seredi, Ul. M. R. Štefánika 8, 926 01 Sereď, t. č. 0950894373

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img