ISSN 1337-8481

štvrtok, 25. apríla, 2024

Hlavný veliteľ zásahu na gréckom ostrove Evia poďakoval príslušníkom HaZZ za ich nasadenie pri hasení požiarov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

MV SR |MM|   Hasiči aj dnes pracujú na likvidácii požiarov na gréckom ostrove Evia. Už štvrtý deň úspešne bránia mestečko Avgaria, dohášajú skryté ohniská a robia prieskum ďalších priestorov. Pokračujú v zabehnutom systéme nasadenia – ráno odchádza na výjazd skupina 30 hasičov, ktorú popoludní vystrieda druhá tridsiatka.

Vo štvrtok sa na slovenskej základni uskutočnilo stretnutie s gen. Pachidisom Konstantinosom, hlavným veliteľom zásahu na ostrove Evia. Okrem iného vyjadril obrovskú vďaku za maximálne nasadenie našich príslušníkov v tak nebezpečnom prostredí zásahu.

V piatok 13. augusta je na mieste styčný dôstojník ERCC (Emergency Response Coordination Centre), ktorý spolu so slovenským veliteľom prechádza lokality nasadenia našich hasičov.

Druhý najväčší grécky ostrov Evia trápia lesné požiare už dva týždne. Podľa posledných informácií doposiaľ spálili viac než 100 000 hektárov porastov.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img