ISSN 1337-8481

pondelok, 15. apríla, 2024

Vojaci zo Serede opäť pomohli v krízovej situácii

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Povodne dokážu za sebou zanechať katastrofálne následky. Veľká voda v auguste zasiahla aj obec Valaská Belá v okrese Prievidza a strhla most na konci obce, ktorý bol jedinou prístupovou cestou k rodinným domom. Obyvateľom pomohli Ozbrojené sily SR a obci poskytli dočasné premostenie. Vojaci zo Ženijného práporu najskôr prepravili mostový tank MT-55A na miesto určenia a následne položili tzv. mostovku.

„Som veľmi rád, že naši vojaci opäť potvrdzujú, že sa na nich občania môžu pri vzniku rôznych krízových situácií spoľahnúť. Ich nasadenie a pomoc v rámci domáceho krízového manažmentu je neodmysliteľnou súčasťou pracovných úloh a verím, že tak ako vždy, aj tentokrát to ocenia občania, ktorým bude premostenie slúžiť,“ povedal na adresu vojakov minister obrany Jaroslav Naď. Rezort obrany tiež vyzdvihol prácu vojakov: „Ženisti boli a stále sú neodmysliteľnou súčasťou domáceho krízového manažmentu a pri riešení podobných situácií sa na našich vojakov môžu občania vždy spoľahnúť.“

Náhradné premostenie z mostového tanku MT-55A bude v obci umiestnené do vybudovania nového premostenia.

zdroj: MO SR

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img