ISSN 1337-8481

pondelok, 15. apríla, 2024

Pozor, množia sa vlámačky do bytov! Buďte ostražití, zaznamenali sme nárast prípadov vlámaní do bytov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Vzhľadom k tomu, že bratislavskí policajti evidujú nárast prípadov krádeží vlámaním do bytov, ku ktorým došlo bez viditeľného násilia ,Vás opätovne vyzývame k zvýšenej pozornosti a všímavosti!

Tieto prípady sme zaznamenali vo viacerých bratislavských okresoch. Páchatelia tipujú byty podľa prítomnosti majiteľov (sledujú či sa v byte svieti, či z bytu vychádza hluk), následne prekonajú bezpečnostné zámky dverí bez zjavného použitia násilia a z bytov si odnášajú lup v podobe šperkov a cenností malých rozmerov, aby nevzbudzovali podozrenie susedov a okolia. Podľa doterajších informácií sa páchatelia do bytových domov dostávajú napr. po znefunkčnení magnetického zámku vchodových dverí bytového domu nalepením cudzích predmetov (filcových alebo gumených podložiek), ktoré bránia úplnému uzatvoreniu magnetického systému dverí.

 

Zároveň sa v tejto súvislosti policajti piateho bratislavského okresu obracajú na verejnosť so žiadosťou o stotožnenie mužov na fotografii, ktorí by svojimi informáciami vedeli prispieť k objasneniu tejto majetkovej činnosti‼

Polícia v tejto súvislosti odporúča nasledovné: ⬇

➡️Zabezpečte si byt/dom bezpečnostnými dverami, kvalitnými zámkami a pod., ktoré prístup páchateľa sťažujú a spomaľujú.
➡️Pred odchodom na dovolenku starostlivo zamknite dvere a zavrite okná. Nezabúdajte ani na podkrovie, poschodie, malé strešné okná a pivničné okná.
➡️Počas Vašej neprítomnosti požiadajte príbuzných, dôveryhodných známych alebo susedov, aby vám pravidelne vyberali poštovú schránku a kontrolovali neporušenosť bytu/domu. Nezaťahujte okná roletami – dávate tým na vedomie, že nie ste doma.
➡️Informujte aj Vašich susedov o tejto taktike zlodejov a majte s nimi dobré vzťahy. Sú jedným z najlepších spôsobov, ako zabezpečiť svoj byt či dom. Požiadajte ich, aby venovali pozornosť okoliu vášho domu/bytu, všímali si pohyb neznámych podozrivých osôb, a ak je to možné vyfotografovali ich.
➡️Ak máte nainštalovaný bezpečnostný systém je vhodné ho umiestniť/ označiť na viditeľné miesto. Môže to odradiť možných páchateľov.
➡️Nenechávajte si doma väčšie množstvo finančných prostriedkov. Radšej ich bezpečne uložte v banke.
➡️Venujte väčšiu pozornosť kontrole magnetických zámkov vchodových dverí Vášho bytového domu. Môže byť znefunkčnený napr. nalepením cudzích predmetov.
➡️Takisto venujte pozornosť označeniu bytov napr. na vašich vchodových dverách či zárubniach nálepkami. V minulosti bolo zistené, že zlodeji si tak označovali byty, ktoré neskôr vykradli.

 

 

Zdroj: Polícia SR

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Ešte sa aj pekne do kamery pozreli.

    Nuž ak polícia napíše, že si „odnášajú lup“ z krádeže vlámaním, tak je to ostuda.

  2. ARPÁD predviedol selektívne vnímanie. Dovidel len po prvú tvár. A to nehovorím, že ešte není nikde dokázané, že toto sú zlodeji. Takýto magori ako ARPÁD by nemali mať právo vôbec sa k čomkoľvek vyjadrovať.

  3. Žasnem, akí chudaci sem chodia. Pán Majko, stále si myslíte že právo vyjadrovať sa majú mať všetci rovnaké? Naozaj ma mat primitiv, ktorý si želá aby ma vykradli, rovnaké práva ako ostatní?

  4. A teba, čo mi želáš. aby ma vykradli, chcem objať, poľutovať a popriať ti ešte veľa síl v tom tvojom ubohom nešťastnom živote. Musí to byť hrozne, byt tebou. Koľko zloby si asi musel na vlastnej koži zažiť, aby sa z teba stal takýto chudáčik..? To bude dobre, neboj sa, prídi, poľutujem ťa, moje srdce je veľké.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img