ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. júla, 2024

Odznaky bývalej Niklovej huty v Seredi (NHS), Hubertu a armády

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Stále nové produkty socializmu zapĺňajú desať vitrín umiestnených v priestoroch Múzea Totality spojeného so študovňou pre študentov a záujemcov o poznanie faktov z uvedeného obdobia.

Najviac ale potešia predmety priamo sa viažúce k Seredi a regiónu.

Na konci uplynulého týždňa mimo iné z Prahy „docestovali“ odznaky skutočne viažúce sa k histórii mesta. Jeden armádny:

– a ďalšie z fabrík spolupíšúcich históriu mesta Sereď po dlhé desaťročia.

Toto a veľa ďalších originálnych artefaktov  už čoskoro budete mať možnosť vidieť v múzeu online a snáď ešte tento rok aj osobne.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. …artefakty? Ved aj dnes nosia zastupcovia velkych uspesnych firiem na sakach odznaky s firemnym logom a nielen oni, ale aj napr. politici…

 2. vzhladom na to, ze aj dnes sa taketo odznaky veselo pouzivaju a nikto to neriesi, ma irituje toto: „Stále nové produkty socializmu zapĺňajú desať vitrín umiestnených v priestoroch Múzea Totality spojeného so študovňou pre študentov a záujemcov o poznanie faktov z uvedeného obdobia.“
  …chcel som len poukazat na to, aby sa az tak studenti neoblbovali.

 3. skusim inak:
  …mne potom tiez unika poenta, ked su spajane „produkty socializmu“, „Muzeum totality“ s dobovymi odznakmi, ktore prezentuju mesto Sered.

 4. demokracia 10. augusta 2021, 10:50 – za to ze nechapete vyznam zachovania originalnych predmetov z fabriky, ktora je takmer 30 rokov minulostou a ktora fungovala len pocas minuleho rezimu – totality, ja skutocne nemozem.

  Niklovka tu bola, nech bola akakolvek. V danej dobe konkretni ludia rozhodli, no ludom poskytla pracu. Ze mohli byt rozhodnutia lepsie, ze mohla byt fabrika setrnajsia k zdraviu zamestnancov a ludi zijucich naokolo, k prirode, to je fakt. Ale to uz nezmenime.

  Ucelom muzea je zozbierat maximum artefaktov, ktore uz bud nenavratne minznu, alebo dokonca uplne vymizli. Viac ich rozhodne nebude.

  Uz dnes mame v meste ludi snaziacich sa historiu si prisposobit tak, ako vyhovuje im. Zaujem muzea je, poskytnut pravdu podlozenu faktami a dobovymi predmetmi, dokumentami a svedectvami.

  To je z mojej strany k veci vsetko. Viac bude na oficialnom webe a nasledne aj osobne.

 5. No fakt to bola totalita ako hrom. Vtedy sme mali stovky Slovenských firiem, ktoré sa so svojimi výrobkami zviditeľňovali aj v zahraničí. Každý tu mal prácu, firmy sa postarali o svojich zamestnancov a o ich deti, výlety, pionierske tábory no nebudem sa tu rozpisovať o tom čo bolo, kto to zažil vie o čom píšem, no a teraz už po tej „Hroznej“ totalite zostali iba odznaky. Ale no bolo ako bolo, no až teraz sa tu máme super, máme tu zabetónované úrodné polia, čo je super aspoň poľnohospodári sa nemusia celý deň škvariť na slnku, máme tu automobilky od výmyslu sveta, no a čo je naozaj super môžeme dobrovoľne – nedobrovoľne zo seba robiť pokusné myši a ak niekto sa chce urýchlene dostať k dedičstvu stačí dovliecť vlastných rodičov do vakcinačného centra, veď ich imunita už nie je taká silná ako za mlada a navyše trpia rôznymi chorobami, takže je viac ako pravdepodobné, že tú experimentálnu vakcínu za ktorú sa ani samotné farmaceutické firmy nechcú zaručiť, tak je viac ako isté, že starí ľudia sužovaní rôznymi chorobami tento zázračný elixír neprežijú a navyše tieto „zodpovedné“ detičky môžu okrem dedičstva dokonca aj vyhrať peknú sumičku vo vakcinačnej lotérie. Veru tá niekdajšia totalita dnešnej vládnej koalícii nesiaha ani len po kolená 😀 😀 😀

 6. Anonym 10. augusta 2021, 13:09 – posuvaj Ty degenerat, to musis tie svoje chore propagandisticke sracky tlacit este aj do historie a pod clanok o muzeu?

  To uz Tvoja hlava nevie rozlisit ani najelementarnejsie co, kedy a kam?

 7. Anonym 11. augusta 2021, 16:29 – pre drvivu vacsinu ludi uplne ziadnu. Povedane inak, pre krcmoveho „pobudu“ ma pol deci borovicky vycsiu hodnotu, ako cokolvek uz roky zbierane a dnes ulozene v muzeu. Vlastne v ktorom kolvek muzeu.

  Na strane druhej, pre nasledujuce generacie a historiu maju viacere z nich hodnotu vlastne nevycislitelnu, kedze ich je zachovanych neskutocne malo a niektore su mozno uz len po jednom ci dvoch exemplaroch.

  No a ucelena zbierka ulozena pre verejnost a zaujemcov o historiu – tak to vie len ten, kto nieco take potrebuje. A ostatni ludia sa s tym nemusia zatazovat…

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img