ISSN 1337-8481

nedeľa, 16. júna, 2024

Našim skautom pomohli technikou vojaci zo Serede

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img
Vyvrcholením skautskej celoročnej činnosti sú letné tábory, ktoré sa nachádzajú na lúkach pri potokoch, v malebných slovenských lesoch. Skauti sa nenechali odradiť prísnymi protipandemickými opatreniami a odhodlali sa zotrvať na lúke v malebnej doline celé 2 týždne.
Po prvýkrát to už bolo s vlastným materiálno-technickým vybavením bez pomoci iných skautských zborov zo Slovenska. Nové materiálno-technické vybavenie tábora sa skautom a ich rodičom postupne podarilo zabezpečiť aj vďaka pravidelnej finančnej podpore zo strany samosprávy mesta Sereď.
82. zbor Polaris sa v posledných rokoch rozrástol a tak sa na tábore prestriedalo v 1. turnuse 60 táborníkov a v 2. turnuse 68 táborníkov, na táborovom živote sa zúčastnili aj skauti z blízkych Dvorníkov a skauti z 19. zboru obojživelníkov zo Šale.
Na táborisko pri obci Nová Lehota bolo potrebné previesť materiál o váhe cca. 3,5 tony. Vo vybavení bolo 32 podsadových stanov s celtami, veľký a malý hangár, pracovné náradie, indiánske teepee, vojenská sprcha a vybavenie na táborenie do kuchyne.
S prevozom tohto veľkého množstva materiálu zo skautského domu v Seredi až priamo na táborisko a späť, v ťažšie dostupnom teréne, ochotne pomohli profesionálni vojaci zo Ženijného práporu v Seredi, za čo im patrí naša veľká vďaka a jednohlasné  B R A V O. Potvrdili tak všeobecne známy fakt, že na armádu SR sa dá vždy spoľahnúť, nielen v krízových situáciách, či živelných pohromách.
Ján Javor

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Ako bývalý hipisák musím s plnou vážnosťou uznať, že navzdory uniformity skautov niet v týchto časoch v Seredi a okolí zaslužnejšej činnosti, ako učiť deti súžiť s prírodou a učiť ich vyznávať životné hodnoty, prinavrátiť ich do komunity, naučiť ich starať sa o seba a o druhých, pomáhať si, fyzicky sa hýbať, atď. Myslím, že skauti a podobne organizácie by mohli vyplniť priestor po absentujúcej vychove v chorej spoločnosti a pomôcť zorientovať sa deťom v chaotickej spleti životných hodnôt. Za mňa veľká vďaka.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img